در پی فوت محمدرضا شجریان استاد آواز ایران، یک عکس به‌شکل گسترده‌ای در رسانه‌ها استفاده و در شبکه‌های اجتماعی دست‌به‌دست شد. مهرداد اسکویی که این عکس را در سال ۱۳۷۷ در منزل محمدرضا شجریان «هنگام زمزمه‌ی یک قطعه‌ی آوازی» گرفته، اخیراً در گفت‌وگو با ایسنا استفاده از این عکس را «آزاد اعلام و آن را به مردم ایران اهداء کرد.» او در این باره توضیح داده است:

«پس از استفاده‌ی پرشمار توسط مردم و رسانه‌ها از عکسی که از استاد شجریان گرفته بودم و در یکی از کتاب‌های مجموعه عکس‌هایم از مشاهیر (یاد و نگاه – ۱۳۷۹) نیز منتشر شده بود، و پس از آن‌که در جاهایی هم اعلام شد عکاس این عکس من هستم، با تماس‌ها و پیام‌های پرشماری مواجه شدم مبنی بر عذرخواهی، کسب اجازه، پیشنهاد پرداخت وجه یا حتی خرید حق استفاده از این عکس. از این رو از این جایگاه اعلام می‌کنم که استفاده از این عکس در بُعد ملی و بین‌المللی توسط هر فرد ایرانی، تا ابد، آزاد و بدون اشکال است.»

پس از این پیام، تقاضاهای بسیاری برای مهرداد اسکویی برای دسترسی به کیفیت بالاتر این عکس ارسال شد. در این راستا، مهرداد اسکویی فایل با کیفیت بالای عکس را به لابراتوار آریا سپرده تا علاقه‌مندان بتوانند این عکس را با اندازه‌ی مد نظر خود در این لابراتوار چاپ و قاب کنند.

شایان ذکر است که این عکس، بخشی از پروژه مهرداد اسکویی است که آن را در سال ۱۳۷۵ آغاز کرده و همچنان ادامه دارد.

نشانی لابراتوار آریا: تهران، خیابان مطهری، خیابان مفتح، بعد از چهارراه زهره، پایین‌تر از بانک ملت، پلاک ۲۹۰
تلفن: ۰۲۱۸۸۳۱۸۲۶۱ و ۰۲۱۸۸۳۰۲۴۸۱
آدرس اینستاگرام لابراتوار آریا: instagram.com/aria_photolab

منبع نقل قول‌ها: ایسنا