نمایشگاه مجازی عکس تاریخی‌ «تصور دوباره» از روز دوشنبه ۲۷ اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۰ در صفحه اینستاگرام موزه عکسخانه شهر افتتاح می‌شود.

این نمایشگاه به‌مناسبت ۲۶مین سالگرد تأسیس موزه عکسخانه شهر و همچنین روز جهانی موزه‌ها برگزار می‌گردد که شامل ۱۵ قطعه عکس از تصاویر موجود در گنجینه‌ی موزه است که در دوره قاجار و بعد از آن توسط عکاسان ایرانی و خارجی مانند میرزا حسن منشی، آنتوان سوریوگین، میرزا حبیب الله، برادران خاچاطوریان و . . . عکاسی شده است که در برخی تصاویر متأسفانه اطلاعات مناسبی از عکاسان موجود نیست. قابل ذکر است این عکس‌ها برای اولین بار به نمایش عمومی گذاشته می‌شوند.

موزه عکسخانه شهر با هدف شناسائی، گردآوری، ساماندهی، معرفی و نگهداری از عکس‌ها و تجهیزات عکاسی (از آغاز ورود به ایران تا عصر حاضر) در تاریخ ۲۸ اردیبهشت سال ۱۳۷۴ همزمان با روز جهانی موزه‌ها در فضایی با مساحت۲۵۰ مترمربع افتتاح شد.

نمایشگاه مجازی عکس تاریخی «تَصور دوباره» تا تاریخ ۱۰ خرداد ماه ۱۴۰۰ به‌صورت روزانه یک قطعه عکس در صفحه اینستاگرام موزه عکسخانه شهر بارگذاری خواهد شد.

علاقه‌مندان برای بازدید می‌توانند به صفحه مجازی موزه در اینستاگرام به آدرس  www.instagram.com/akskhaneh_shahr  مراجعه کنند.