پایگاه خبری گیتی تصویر (گیتی ایمیجز) با صاحب‌امتیازی و مدیرمسئولی ساتیار امامی روز جمعه ۲۶ شهریور۱۴۰۰ با پیام‌های تصویری از دکتر یونس شکرخواه، دکتر سعید پورعلی، دکتر حسن نمک دوست، دکتر مجید رضائیان و حسن غفاری رسماً فعالیت خود را آغاز کرد.

در معرفی این پایگاه آمده است:

«ساتیار امامی عکاس صاحب‌نام و شناخته‌شده با بیش از دو دهه فعالیت مطبوعاتی در رسانه‌های مختلف؛ «گیتی تصویر یا گیتی ایمیجز» را افتتاح کرد. گیتی تصویر اولین پایگاه خبری مستقل مبتنی بر تصویر است که با هدف تمرکز بر تولید محتوای مورد نیاز رسانه‌ها و جذاب برای عموم تشکیل شده است.

امامی در این باره گفت: تغییر مدیران سیاسی فعال در رسانه‌ها همیشه باعث شده که پروژه‌های مورد علاقه‌ام در این سال‌ها نیمه‌کاره بماند؛ بنابراین تصمیم گرفتم خودم آستین بالا بزنم؛ البته می‌دانم قدم در راه سختی گذاشته‌ام.

مدیرمسئول پایگاه گیتی تصویر افزود: ارتباط نزدیک و همکاری با بیش از صد عکاس در رسانه‌های مختلف طی این سال‌ها باعث شده که شبکه ارتباطی خوبی برای تولید محتوا در اختیار داشته باشیم. به گمانم خیلی از دوستان و همراهانم در این سال‌ها مثل من از تغییر مدیران و سیاست‌های رسانه‌ای دلگیر هستند و بسیاری از همکارانم در این پایگاه هم‌دلانه در کنارم هستند و به پشتوانه‌ی همین ارتباط می‌توانم بگویم گیتی ایمیجز می‌تواند در آینده نزدیک مهمترین مرجع تولید عکس‌های رسانه‌ای شود.

امامی افزود: البته بخشی از کار تولیدی این پایگاه خبری همچنان به شکل ثبت سفارش و حسب درخواست خواهد بود اما بخش اصلی گیتی ایمیجز در دسترس عموم هست و علاقه‌مندان می‌توانند در نشانی gititasvir.ir آثار ارائه‌شده، گزارش‌های تصویری و عکس‌های خبری را دنبال کنند.

این عکاس پیشکسوت ادامه داد: با توجه به افزایش ظرفیت تولید در رسانه‌ها، علاوه بر عکس، محتوای چند رسانه‌ای و فیلم هم ارائه خواهیم کرد. یکی دیگر از ظرفیت‌های پیش‌بینی‌شده در این پایگاه نقد و تحلیل و یادداشت درباره تصویر و عکاسی و هنرهای تجسمی و دیداری خواهد بود.

ساتیار امامی در پایان گفت: امیدوارم پایگاه چندرسانه‌ای گیتی تصویر به فضایی برای ارتباط بهتر من با همکاران عکاس تبدیل شود و علاوه بر دوستان عزیزی که سال‌هاست افتخار هم‌کاری با آنها را دارم، زمینه ارتباط و آشنایی‌ام با علاقه‌مندان مستعد و با تجربه که هنوز ناشناخته مانده‌اند و هر روز در گوشه گوشه این کشور پهناور مشغول ثبت لحظه‌ها و مستند کردن زندگی هستند را فراهم کند.

پنج هدف اصلی گیتی ایمیجز عبارتند از:

  1. دیدن و نشان دادن دنیا از دریچه تصویر
  2. فرصت‌سازی برای ارتباط حرفه‌ای با سفارش‌دهندگان و مجریان پروژه‌های تصویری
  3. ارائه تجربه‌های کمتر دیده‌شده و کشف استعدادهای ناشناخته
  4. توسعه سکو (پلت‌فرم) ایرانی و اختصاصی در حوزه عکاسی
  5. آزادی و عدم وابستگی به نهادهای دولتی و حکومتی

اگر اهداف ۵گانه گیتی ایمیجز با رویای شما هم‌سو است؛ می‌توانید با آثار مصور و مکتوب خودتان در این مسیر همراه شوید. درگاه ارسال تصویر و متن راه ارتباط با گیتی تصویر است.»