نمایشگاه عکس اسحاق آقایی با عنوان «دارد پای خورشید را به خانه باز می‌کند» از یکشنبه ۱۰ تیرماه در گالری حوزه هنری فارس گشایش می یابد.
در این نمایشگاه تعداد ۵۰ عکس با موضوع مادر در ابعاد ۳۰×۴۵ سانتیمتر و ۱۶×۲۱ سانتیمتر به نمایش گذاشته می شود.
این نمایشگاه پانزدهمین نمایشگاه انفرادی اسحاق آقایی در سطح ملی و بین المللی است.

در بیانیه نمایشگاه آمده است:
«نقش زنان در زندگی عشایری و روستایی تنها به فعالیت‌هایی همچون خانه‌داری، تربیت فرزندان، پخت و پز و … خلاصه نمی‌شود. آنها دوشادوش مردان در فعالیت‌های روزمره کشاورزی و دامداری نیز حضوری فعال دارند. از طرفی در سال‌های اخیر عوامل طبیعی و غیرطبیعی همچون خشکسالی‌های پی در پی، سیلاب‌های سهمگین، نبود بازار فروش و کاهش تقاضا برای محصولات کشاورزی و دامی، معیشت خانواده‌های عشایری و روستایی را با مشکل مواجه کرده است و مردان مجبورند برای تامین نیازهای اولیه خانواده در فصولی از سال به مشاغل کاذب در شهرهای اطراف روی آورند. در نبود مردان، این زنان هستند که همه بار زندگی را به دوش می‌کشند و همه امور را بر عهده دارند.

من «اسحاق آقایی» که خود روستا زاده‌ام و این زندگی پر مشقت را تجربه کرده‌ام، سالهاست با دوربینم رنج و ایثار مادران ایلیاتی در روستاها و عشایر «کهگیلویه و بویراحمد» را ثبت و ضبط می‌کنم. این نمایشگاه را با تمام وجودم به «مادرم» تقدیم می‌کنم که در این سالها برای من، هم مادری کرد و هم پدری و در مقابل عظمتش سر تعظیم فرود می آورم.»

نمایشگاه ۱۰ تا ۱۴ تیرماه ۱۴۰۳
افتتاحیه: یکشنبه ۱۰ تیرماه ساعت ۱۸
ساعت بازدید: ۹ صبح تا ۱۹ عصر

شیراز  چهار راه خیرات جنب سینما شیراز نگارخانه حوزه هنری