920230


اختصاصی سایت عکاسی –  موسسه‌ی Beverage Public Company Limited تایلند با همکاری انجمن سلطنتی عکاسی آن کشور اقدام به انتشار فراخوان و برپایی دومین دوره‌ی مسابقه‌ی عکس فاین آرت ۲۰۱۳ CHANG کرده است. شرایط شرکت در این مسابقه‌ی بین‌المللی عکاسی هنری به این شرح است:
۱. شرکت تمامی عکاسان حرفه‌ای و غیرحرفه‌ای فارغ از ملیت و سن در این مسابقه آزاد است.
۲. هر عکاس باید آثار خود را شخصا در این مسابقه شرکت دهد و امکان شرکت دادن آثار از سوی فرد یا نهاد دیگری به جز شخص عکاس وجود ندارد.
۳. موضوع مسابقه‌ی امسال "زمان" تعیین شده است و تمامی‌ عکس‌ها باید به نوعی نشان‌دهنده‌ و دربردارنده‌ی این مفهوم و تم موضوعی باشند.
۴. آثار ارسالی باید حتما در چارچوب تعریف‌های رایج از «عکاسی فاین آرت» قرار بگیرند. 
۵. شرکت در این مسابقه کاملا رایگان است و هزینه‌ای در بر ندارد.
۶. آخرین مهلت شرکت در مسابقه ۲۵ خردادماه ۹۲ تعیین شده است.
۷. شرکت در این مسابقه تنها با ارائه‌ی سری یا مجموعه عکس میسر است و مسابقه از پذیرش تک عکس معذور است.
۸. هر مجموعه باید از حداقل ۳ فریم و حداکثر ۵ فریم تشکیل شده باشد.
۹. هر عکاس مجاز است حداکثر سه مجموعه در مسابقه شرکت دهد.
۱۰. عکس‌های هر مجموعه باید دارای پیوستگی موضوعی و سبکی باشند.
۱۱. اگر بیشتر از یک مجموعه ارسال می‌کنید هر مجموعه را در یک فولدر جداگانه قرار دهید.
۱۲. ترتیب جای‌گیری عکس‌ها در هر مجموعه باید توسط عکاس در نامگذاری فایل‌ها مشخص شود.
۱۳. برای هر عکس بیانیه یا شرحی حداکثر در دو خط نوشته شود. 
۱۴. آثار ارسالی باید حتما به صورت فایل دیجیتالی بوده و کوچک‌ترین ضلع هر عکس حداقل ۱۶۰۰ پیکسل با رزولوشن ۲۲۰ dpi به صورت فایل PSD یا JPEG یا Tiffذخیره شده باشد. 
۱۵. ارسال آثار به دو طریق ممکن است: ارسال پستی یا آپلود اینترنتی بر روی سایت مسابقه. 
۱۶. شرکت‌کنندگان برای ارسال اینترنتی آثارشان به اینجا مراجعه نمایند.
۱۷. عکاسانی که قصد ارسال به صورت پستی را دارند باید عکس‌های خود را حتما بر روی فلش درایو برای مسابقه ارسال کنند و ارسال با CD یا DVD پذیرفته نمی‌شود. فلش درایو ارسالی پس از داوری بازگردانده نخواهد شد.
۱۸. اگر قصد ارسال به صورت پستی را دارید می‌توانید فرم مسابقه را از اینجا دانلود نموده و همراه فلش درایو حاوی آثار به این آدرس پست کنید:

‘Chang Fine Art Photo Contest 2013’
PO Box 80 Samsean Rd., Phayathai, Bangkok 10400, Thailand

۱۹. فرم شرکت در مسابقه را چه به صورت پستی و چه به صورت اینترنتی فقط به زبان انگلیسی پر نمایید.
۲۰. ضرورت دارد شرکت‌کنندگان همراه با فرم مسابقه یک برگ کپی از صفحه‌ی نخست پاسپورت معتبر یا هرگونه کارت شناسایی بین‌المللی دیگری را ارسال نمایند. در صورت ارسال عکس‌ها به صورت اینترنتی این مدرک شناسایی باید روی سایت مسابقه در قسمت مربوطه آپلود شود. 
۲۱. عکس‌های ارسالی برای این مسابقه نباید پیش از این در هیچ مسابقه یا رویداد عمومی به نمایش درآمده باشند یا برنده‌ی جوایزی شده باشند. در صورت اثبات چنین موردی درباره‌ی هر یک از عکس‌های منتخب داوران این دوره، عکس مذکور در هر مرحله از ادامه‌ی مسابقه کنار گذاشته خواهد شد. 
۲۲. نمایشگاهی از عکس‌های برگزیده‌ی هیات داوارن برپا خواهد شد که انجام تمام مراحل آن از جمله چاپ آثار برعهده‌ی برگزارکننده خواهد بود.  
۲۳. جایزه‌ی نفر نخست این مسابقه ۳۰۰ هزار بات تایلندی (تقریبا معادل ۱۰ هزار دلار آمریکا)، جایزه‌ی نفر دوم ۱۰۰ هزار بات، جایزه‌‌ی نفر سوم هم ۵۰ هزار بات خواهد بود. همچنین ۱۰ عکاس شایسته‌ی تقدیر هم انتخاب خواهند شد که به هر یک مبلغ ۱۰ هزار بات به عنوان جایزه تعلق خواهد گرفت.    
۲۴. کپی‌رایت آثار ارسالی برای این مسابقه متعلق به شخص عکاس خواهد بود ولی شرکت‌کنندگان این حق را به برگزارکننده می‌دهند که از آثار منتخب برای نمایشگاه برای فعالیت‌های تبلیغاتی، بازاریابی و چاپ بروشور و هر گونه امور مرتبط از جمله انتشار بر روی وب‌سایت موسسه و مسابقه استفاده نماید.