مهلت شرکت در فراخوان نخستین جشنوارهٔ ملی عکس سلامت نیشابور به زودی به پایان می‌رسد و طبق اعلام دبیرخانه این مهلت تمدید نخواهد شد. 
 
 در همین زمینه و به منظور آشنایی بیشتر مخاطبان با محتوای این مسابقه، دبیرخانهٔ مسابقه اقدام به انجام گفت‌وگویی کوتاه با محمدرضا چای‌فروش یکی از اعضای هیات داوران کرده است که برای بازنشر در اختیار «سایت عکاسی» قرار گرفته است:
 
–  شما به عنوان داور جشنواره ملی عکس سلامت، تعریفتان از سلامت چیست؟ 


  تندرستی یا سلامت عبارت است از تامین رفاه کامل جسمی و روانی و اجتماعی انسان است. سلامت معادل کلمه انگلیسی Health می باشد و بهداشت عمومی ترجمه کلمه Public Health می باشد. بنا بر تعریف سازمان بهداشت جهانی، تندرستی تنها فقدان بیماری یا نواقص دیگر در بدن نیست بلکه تندرستی نداشتن هیچ‌گونه مشکل روانی، اجتماعی، اقتصادی و سلامت جسمانی برای هر فرد جامعه است. 

– نقش و تاثیر هنر در حوزه بهداشت و سلامت جامعه را چگونه ارزیابی می‌کنید؟ 

امروزه اهمیت توسعهٔ بهداشت عمومی برای برقراری عدالت اجتماعی در حوزهٔ سلامت بر هیچکس پنهان نیست، از این رو یکی از راهکارهای رسیدن به این مقصود، بالا بردن آگاهی مردم از این حقوق اجتماعی است، برخی از رویدادهای هنری با در نظر گرفتن نقش هنر تلاش دارد تا به این مقصود برسند. دنیای رسانه ای و هنر امروزه نقش اصلی را در زندگی مردم ایفا می کنند. ولی این نکته باید مد نظر باشد که یک رویداد هنری بر اساس داشته هایش قضاوت می شود. 

–  چگونه می‌توان با عکس و اطلاعات تصویری، بسترسازی فرهنگی ایجاد کرد؟ 

  نقش هنر و خصوصاً عکس در دنیای تصویری امروز با توجه به اینکه مردم وقت کمتری را به دلیل مشکلات روزمره برای آگاه شدن از اطرافشان هزینه می کنند، نقش کلیدی و موثری دارد. عکس خوب زمان طولانی تری ببینده را درگیر پیام خود می کند و این می تواند در ضمیر ناخودآگاه بیننده جریان داشته باشد و به او کمک کند. 
 
  طبق اعلام مسئولین جشنواره، محمدرضا چای‌فروش مدرس نورپردازی، عکاسی و زیبایی شناسی هنر است و از سال ۸۵ تاکنون در دانشکدهٔ هنر دانشگاه فردوسی مشهد و از سال ۷۳ تاکنون در انجمن سینمای جوانان عکاسی تدریس می‌کند. تدریس دوره های عکاسی در دانشگاه زاهدان در سال‌های ۸۲ و ۸۳، پایه‌گذاری انجمن عکاسی زاهدان، عضویت در فیاپ، دبیری جشنواره عکس خراسان، شرکت در چندین فستیوال بین‌المللی عکاسی، برپایی بیش از ۲۵ نمایشگاه انفرادی و گروهی در داخل و خارج از کشور و کسب جوایزی در زمینهٔ عکاسی در کارنامهٔ کاری او به چشم می‌خورد. 
 
  لازم به ذکر است داوری بخش عکس جشنواره ملی سلامت نیشابور را اسماعیل عباسی، شادی قدیریان، نعما م. روشن، محمدرضا چای‌فروش و کیارنگ علایی برعهده دارند. آخرین مهلت دریافت آثار عکاسان و فیلمسازان جهت شرکت در این جشنواره ساعت ۲۴ دوشنبه ۳۱ فروردین‌ماه ۹۴ است.