اختصاصی «سایت عکاسی» – فراخوان یازدهمین جایزهٔ عکس پرترهٔ Taylor Wessing توسط گالری «نشنال پرتره» انگلستان منتشر شده است. این مسابقه بین‌المللی عکاسی به طور تخصصی به ژانر و عکس‌های پرتره می‌پردازد. شرایط ارسال عکس برای این فراخوان به این شرح است: 

۱. شرکت در این مسابقه برای تمام عکاسان بالای ۱۸ سال آزاد است. 
۲. هر عکاس می‌تواند حداکثر ۶ فریم به صورت تک عکس یا یک مجموعه برای شرکت در مسابقه ارسال کند. 
۳. برندگان سال‌های گذشتهٔ این مسابقه مجاز به شرکت در مسابقهٔ امسال نیستند. 
۴. تمامی عکس‌های ارسالی باید در ژانر عکاسی پرتره قرار گیرند یعنی نوعی از عکاسی که سعی در ثبت و نشان دادن هویت انسان‌ها به عنوان شخصیتی منفرد دارد و همچنین بیشتر فضای عکس در خدمت محتوای پرتره باشد.
۵. عکس‌های ارسالی می‌توانند سیاه و سفید یا رنگی باشند.
۶. هزینهٔ شرکت در این مسابقه به ازای هر فریم ارسالی ۲۷ پوند است.  
۷. آخرین مهلت ثبت‌نام و آپلود عکس‌ها روی وبسایت مسابقه تا ۱۵ تیرماه ۹۴ (به وقت لندن) است.   
۸. پس از ارسال اینترنتی، ارسال پرینت عکس‌ها هم برای این مسابقه ضروری است و عکس‌ها باید بدون قاب یا پاسپارتو و به صورت چاپ بر روی کاغذ عکس در اندازهٔ حداکثر ۷۶۰×۱۰۱۵ میلیمتر در فاصلهٔ زمانی ۲۹ تیر تا ۸ مرداد ۹۴ به صورت حضوری یا با پست به دست برگزارکننده برسد.
۹. هر عکاس موظف است پشت هر یک از عکس‌های ارسالی خود نام و نام‌خانوادگی، آدرس پستی، تلفن، آدرس ایمیل و عنوان عکس را به زبان انگلیسی بنویسد. 
۱۰. هر عکاس باید عکس پذیرفته‌شده خود را بعدا به صورت یک فایل Tiff با رزولوشن حداقل ۳۵۰ dpi و اندازه کوچکترین ضلع به میزان ۴۵۰۰ پیکسل به منظرو چاپ کتاب و سایر امور انتشاراتی مرتبط با مسابقه برای دبیرخانه ارسال کند. 
۱۱. عکس‌های ارسالی باید پس از تاریخ ۱۱ دی‌ماه ۹۲ گرفته شده باشند و در صورت لزوم عکاسان باید توانایی اثبات گرفته شدن عکس‌هایشان در محدوده زمانی ذکر شده را داشته باشند. عکس‌هایی که پیش از این تاریخ ثبت شده باشند را برای این مسابقه ارسال نکنید.
۱۲. هرگونه اشکالی در ارسال پستی عکس‌ها تنها برعهدهٔ خود متقاضی است و در صورت هرگونه آسیب‌دیدگی یا مفقود شدن عکس‌ها دبیرخانه هیچگونه مسئولیتی نمی‌پذیرد. بنابراین برای جلوگیری از هرگونه پیشامد احتمالی توصیه می‌شود تنها از شرکت‌های معتبر پستی برای ارسال بسته‌های خود استفاده کنید. 
۱۳. پیشنهاد می‌شود به منظور پیشگیری از آسیب‌های احتمالی به خصوص هنگام داوری، هر عکس ارسالی در یک کاور شفاف قرار گیرد و سپس ارسال شود. 
۱۴. آدرسی که عکس‌ها باید با پست به آن فرستاده شوند پس از انتخاب هر عکس به اطلاع عکاس خواهد رسید. 
۱۵. ثبت‌نام و ارسال آنلاین آثار به ازای هر عکاس فقط یک بار امکان دارد. یعنی اگر قرار است فردی بیش از یک عکس ارسال کند باید تمامی آن‌ها را پس از پرکردن فرم مشخصات به صورت یک‌جا آپلود کند. پس از انجام آپلود امکان ارسال دوباره یا اصلاح یا افزایش تعداد فایل‌های ارسالی وجود ندارد. 
۱۶.  نتایج داوری ۲۱ مردادماه ۹۴ از طریق ایمیل یا پست به آگاهی شرکت‌کنندگان خواهد رسید. در صورت عدم دریافت این نتیجه باید شخصا با دبیرخانه تماس بگیرید.
۱۷. تمامی کسانی که آثارشان به مسابقه راه نیابد می‌توانند در فاصلهٔ زمانی ۲۶ مرداد تا ۶ شهریورماه سال جاری نسبت به پس گرفتن آثارشان به صورت حضوری یا هماهنگ شده اقدام کنند. تمامی عکس‌های راه‌نیافته که پس از ۶ شهریورماه در گالری باقی مانده باشند، معدوم خواهند شد.
۱۸. عکاسانی که مایل به دریافت کاتالوگ عکس‌‌های راه‌یافته به نمایشگاه هستند باید در انتهای فرم ثبت‌نام (بعد از قسمت آپلود عکس‌ها) گزینهٔ مربوط به دریافت کاتالوگ را تیک بزنند و مبلغ ۲۰ پوند هم علاوه بر مبلغ هزینهٔ شرکت بپردازند. ارسال کاتالوگ‌ها برای متقاضیان از اواسط آبان‌ماه ۹۴ آغاز خواهد شد.
۱۹. جایزهٔ اصلی این مسابقه ۱۲ هزار پوند وجه نقد است که به یک عکاس اهدا خواهد شد. همچنین هیات داوران مجاز است بنا به صلاحدید خود به تعدادی از عکاسان تقدیری هم جایزهٔ نقدی اهدا کند.
۲۰. همچنین تمامی شرکت‌کنندگان زیر ۳۰ سال به طور خودکار در رقابتی برای تصاحب جایزهٔ John Kobal New Work به مبلغ ۴ هزار پوند به همراه یک قرارداد کاری برای عکاسی پرتره از یکی از چهره‌های مطرح صنعت سینمای بریتانیا شرکت داده خواهند شد.
۲۱. نمایشگاه آثار برگزیده از ۲۱ آبان تا دوم اسفند ۹۴ در محل «نشنال پرتره گالری» لندن برپا خواهد شد و سپس در قالب تور نمایشگاهی در برخی شهرهای بریتانیا هم به نمایش درخواهد آمد. 
۲۲. تمامی عکاسان راه‌یافته به نمایشگاه موظف خواهند بود فرمی را تکمیل و امضا نمایند که تایید می‌کند آن‌ها حق عکاسی و تولید تصویر از شخص یا سوژهٔ عکسشان را در اختیار دارند. اگر سوژه‌‎ی درون عکس کمتر از ۱۸ سال سن دارد تکمیل فرم مخصوصی توسط والدین یا سرپرست قانونی آن شخص الزامی است. 
۲۳. برگزارکننده حق دارد از عکس‌های راه‌یافته و منتخب برای برگزاری نمایشگاه در نقاط مختلف بریتانیا استفاده کند. 
۲۴. برگزارکننده حق دارد از عکس‌های منتخب برای نمایشگاه این دوره در هرگونه تبلیغات و انتشارات خود (با ذکر نام عکاس) استفاده کند. همچنین هرگاه شخص یا نهادی خواستار خرید هر یک از عکس‌های راه‌یافته به نمایشگاه بود این گالری با هماهنگی شخص عکاس و پرداخت سهم او می‌تواند عکس را به فروش برساند. 
۲۵. کسانی که آثارشان به نمایشگاه راه‌ یابد می‌توانند پس از پایان آخرین مرحله از تور نمایشگاهی با هماهنگی گالری آثار خود را پس بگیرند. 
۲۶. تمامی متقاضیان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر یا طرح هرگونه پرسش درباره مسابقه از طریق ایمیل زیر به زبان انگلیسی با برگزارکننده مکاتبه کنند: photoprize@npg.org.uk
۲۷. آرشیو ده دوره گذشته این مسابقه عکس پرتره را می‌توانید اینجا ببینید. 
 
  گفتنی‌ست گالری «نشنال پرتره» لندن از سال ۱۸۵۶ تاسیس شده و از اعتبار زیادی در عرصه‌ی هنرهای تجسمی در اروپا برخوردار است و نمایش هر اثری در آن می‌تواند یکی از مهمترین بخش‌های کارنامه‌ی حرفه‌ای هر هنرمندی محسوب ‌شود. این گالری معتبر به طور تخصصی به شاخه‌هایی از هنرهای تصویری می‌پردازد که به ژانر پرتره مربوط هستند.