هیات بررسی پروپزال‌های ارسالی به نخستین گرنت عکاسی مستند شید، اسامی ۶ عکاس را به عنوان نامزدهای دریافت این کمک هزینه اعلام کرد.

   بر اساس آرای اعلام شده، مهری رحیم‌زاده، سولماز قدیم‌لو دریانی، مهناز ناظری، حامد نظری، ابوالفضل نسائی و جاوید تفضلی شش عکاسی هستند که به عنوان نامزدهای دریافت نخستین گرنت عکاسی مستند شید انتخاب شده‌اند.

  پیمان هوشمندزاده، مهدی وثوق‌نیا، بهروز مهری، نیوشا توکلیان و دکتر محمدتقی فرور اعضای هیات کارشناسی بودند که پروپزال‌های ارسال شده به نخستین دوره گرنت عکاسی مستند شید را بررسی کردند.
 
 از بین این ۶ عکاس منتخب، یک عکاس زن و یک عکاس مرد به عنوان برندگان گرنت، کمک هزینه دو میلیون تومانی را دریافت خواهند کرد.
 
 موضوع اولین گرنت شید مربوط به «محیط زیست ایران» است و یک عکاس زن و یک عکاس مرد زیر ۳۵ سال، برای تکمیل پروژه‌ی عکاسی مستند خود مورد حمایت مالی قرار خواهند گرفت. برندگان گرنت موظف هستند مجموعه عکس خود را حداکثر ظرف مدت ۳ ماه (تا پایان آذرماه ۱۳۹۴) تکمیل کنند و در این مدت دو نفر عکاس حرفه‌ای به عنوان مشاور بر فعالیت‌های این دو عکاس نظارت و آنها را در پیشبرد مجموعه‌شان یاری خواهند کرد.
 
  مجموعه‌های برنده کمک هزینه پس از تکمیل، همزمان با نمایشگاه ششمین دوره جایزه عکس شید به نمایش گذاشته خواهند شد.