داوری سومین جشنوارهٔ عکس کشوری «کرَسم اوز» در استان فارس با دریافت و بررسی مجموعا ۱۰۴۴ عکس پایان یافت. 

   طبق اعلام مسئولین این دوره، ۷۵۳ تک‌عکس و ۴۱ مجموعه‌ عکس در بخش اصلی (خانواده) مسابقه رقابت کردند. بخش ویژهٔ جشنواره نیز با هدف حمایت از عکاسان علاقه‌مند منطقه، میزبان ۶۸ تک‌عکس و ۲ مجموعه‌عکس بود.

   هیات داوران جشنواره متشکل از مهدی مقیم‌نژاد، محسن بایرام‌نژاد و به‌آذین کرامتی طی چند مرحله بازبینی آثار، در بخش اصلی ۳۰ تک‌عکس و یک مجموعه‌عکس و در بخش ویژهٔ اوز نیز ۵ تک‌عکس و یک مجموعه‌عکس را برای نمایش و چاپ در کتاب جشنواره برگزیدند. اسامی برگزیدگان به شرح زیر اعلام شده است:

بخش اصلی (خانواده):
مجموعه‌عکس: محمدرضا مسندانی (بندرعباس)
تک‌عکس: امین رحمانی از تاکستان (۲ اثر)، ئاریز قادری از سنندج (۲ اثر)، حسن دهقان‌دوست از ارومیه (۲ اثر)، محسن کابلی از گرگان (۲ اثر)، نسترن فرجاد پزشک از مشهد (۲ اثر)، شهاب ناصری از سنندج (۲ اثر)، عبداله حاجی‌پور از کازرون، آیدا فرخاد رسولی از تبریز، علی کریمی‌زاده از اردکان، علی مجید ناتری از قزوین، علیرضا رستمی از همدان، امین برنج‌کار از شیراز، امیر قیومی از لار، عطا رنجبر زیدانلو از قوچان، بهزاد بهروزنیا از اهواز، قاسم فتحی از ارومیه، حسن فتاحیان از یاسوج، حسین ملکی از اردبیل، مهدی عباسی از تهران، مهدی ابراری از لار، محمدرضا معینی‌پور از شیراز، پویا بیات از زنجان، سمانه اصغری از سبزوار و شهرام نجفی از زنجان.

بخش ویژه (اوز):
مجموعه‌عکس: محمدرضا رحیمی، احمد سعیدی
تک‌عکس: محمدرضا رحیمی، احمد سعیدی و مریم خواجه افضلی

  شایان ذکر است آئین اختتامیهٔ این جشنواره روز جمعه ۷ فروردین ماه ۹۵ همزمان با «روز شهر اوز» برگزار می‌شود و ۳ اثر حائز رتبه (به‌صورت هم‌سطح) در بخش اصلی و یک اثر حائز رتبه در بخش ویژه، معرفی خواهند شد.

   طبق تصمیم شورای
سیاست‌گذاری جشنواره عکس کشوری اوز و با در نظر گرفتن اهمیت «موضوع خانواده» و قابلیت رسانهٔ عکاسی در به‌ تصویر کشیدن خلاقانهٔ جلوه‌هایی از این موضوع مهم در دوران معاصر، دوره‌های آتی جشنواره نیز حول همین محور برگزار خواهد شد.