موزه‌ی عکسخانه‌ی شهر به دلیل نزدیک شدن به ماه مبارک رمضان قصد دارد نمایشگاهی گروهی با موضوع «ماه رمضان» برگزار کند.

    برگزارکننده در توضیحی برای این مسابقه می‌نویسد: «عکس‌های این نمایشگاه باید بتوانند امر دشوار بازنمایی ماه رمضان را به هنرمندانه‌ترین و خلاقانه‌ترین شکل انجام دهند. بازنمایی بعضی مناسبت‌ها و رویدادها در قاب عکاسی بسیار دشوار است. برای رهایی از عکس‌ها و قاب‌های کلیشه‌ای  باید با آن سوژه زندگی کرد، به آن باور داشت و به فرم‌های تازه برای ثبت آن اندیشید. ماه رمضان نیز چنین حال و‌ هوایی دارد. باید به شیوه‌هایی متفاوت و منحصر به فرد بازنمایاندن آن در یک قاب فکر کرد و هنرمندانه آن را اجرا کرد.»

    از عکاسانی که از این موضوع عکاسی کرده‌اند، دعوت می‌شود آثارشان را به آدرس ایمیل موزه‌ی عکسخانه‌ی شهر، ویژه‌ی دریافت آثار به نشانی akskhaneh.shahr.1374@gmail.com ارسال کنند. فرآیند انتخاب آثار از سوی موزه‌ی عکسخانه‌ی شهر انجام خواهد شد.

شرایط ارسال آثار:

  • هر عکاس باید یک قطعه عکس پرسنلی، اطلاعات شخصی، شماره‌ی تلفن و نشانی پستی اینترنتی (ایمیل) خود را برای دبیرخانه ارسال کند.
  • هر عکاس می‌تواند حداکثر سه فریم با موضوع بازنمایی ماه رمضان برای دبیرخانه ارسال کند.
  • در مرحله‌ی نخست، عکس‌ها را با حجم کم به نشانی پستی اینترنتی موزه‌ی عکسخانه ارسال کنید. پس از برگزیده شدن با شما تماس و نسخه‌ی مناسب چاپ تحویل گرفته خواهد شد.
  • برای یکنواختی و هماهنگی اجزای نمایشگاه ابعاد چاپ آثار ۳۰×۴۰ سانتیمتر خواهد بود.
  • آخرین مهلت ارسال آثار ۷ خرداد  ۹۵ خواهد بود و این زمان قابل تمدید نیست.

    ​این نمایشگاه در ماه مبارک رمضان، در نگارخانه‌ی موزه‌ی عکسخانه‌ی شهر برپا و به برگزیدگان، گواهی شرکت در نمایشگاه اهدا خواهد شد.