عکاسان از زمان اختراع عکاسی محیط پیرامون‌شان را مستند کرده‌اند. عکس مشهور داگر از بلوار د تمپل پاریس، خیابانی را در سال ۱۸۳۸ نشان می‌دهد. با پیشرفت فناوری و ظهور دوربین‌های قابل‌حمل و سریع، بسیاری از عکاسان تصمیم گرفتند که به خیابان‌ها بی‌آیند و زندگی شهری را ثبت کنند. شارل نگر، اوژن اتژه، آلفرد استیگلیتس، آندره کرتس، برنیس ابت، آنری کارتیه‌برسن، براسای، واکر اونز، رابرت فرانک، داین آربس، ویوین مایر، گری وینوگرند، لی فریدلندر، ویلیام اگستون و… از جمله‌ی عکاسان شناخته‌شده‌ای هستند که تغییرات سریع زندگی در شهرها را به تصویر کشیده‌اند.

عکاسی خیابانی اکنون هنری محبوب و رسانه‌ای مهم برای ایجاد ارتباط میان قلب و روح جامعه و مردمش است و طرفداران و علاقه‌مندان زیادی در سرتاسر جهان پیدا کرده است.

فراخوان شرکت در رقابت عکاسی خیابانی پذیرای عکس‌های خیابانی علاقه‌مندان بالای ۱۸ سال با هر فرآیند و روشی، دیجیتال یا آنالوگ، سیاه‌وسفید یا رنگی، است. برندگان این رقابت ۱۰۰۰ دلار جایزه دریافت خواهند کرد (۵۰۰ دلار نفر اول، ۳۰۰ دلار نفر دوم و ۲۰۰ دلار نفر سوم) و آثار ۱۵ نفر برتر در شماره‌ی هشتم نشریه‌ی AAP و گالری سایت all-about-photo.com با پوشش گسترده و مخاطب جهانی منتشر خواهند شد.

هزینه‌ی شرکت در این رقابت ۳۰ دلار (برای سه عکس اول) و ۵ دلار به‌ازای هر عکس اضافه است. برای شرکت در این رقابت و اطلاع از جزئیات بیشتر شرایط شرکت در آن، به وبسایت مراجعه فرمایید.
این فراخوان تا ۲۰ اکتبر ۲۰۱۹ (۲۸ مهر ۱۳۹۸) ادامه دارد.