Ana Maria Arevalo Gosen. از مجموعه «روزهای ابدی» که درباره زنان زندانی در ونزوئلا است، برنده مسابقه عکاسی لوکاس دولگا ۲۰۲۰

انجمن «لوکاس دولگا» از عکاسان مستقل جهان برای شرکت در دهمین دوره جایزه عکاسی لوکاس دولگا (Lucas Dolega Award) دعوت به‌عمل می‌آورد.

مسابقه عکاسی لوکاس دولگا رقابتی در حوزه عکاسی مستند و خبری است که از سال ۲۰۱۲ هر ساله به یاد فتوژورنالیست فقید لوکاس دولگا (۱۹۷۸ – ۲۰۱۱) برگزار می‌شود. هدف این جایزه حمایت از کار عکاسان حرفه‌ای مستقل و کمک به آنها در تولید و انتشار اطلاعات آزاد و مستقل است.

شرکت در این رقابت برای تمامی فتوژورنالیست‌های حرفه‌ای مستقل رایگان است. عکاس برگزیده در این رقابت برنده‌ی جایزه ارزشمند ۱۰ هزار یورو خواهد شد.

شرایط شرکت در رقابت

 • شرکت در این رقابت برای عکاسان از تمامی نقاط جهان و تمامی سنین رایگان است.
 • تنها عکاسان حرفه‌ای مستقل (freelance) مجاز به شرکت در این رقابت هستند. «مستقل» در اینجا به معنی این است که عکاس به‌استخدام یک سازمان یا خبرگزاری در نیامده و به‌صورت تمام‌وقت و منحصراً برای یک سازمان خبری کار نمی‌کند.
 • هر شرکت‌کننده مجاز است که تا ۳ گزارش عکس (فتورپرتاژ) ارسال کند.
 • گزارش‌های ارسالی بایستی بین ۱ نوامبر ۲۰۱۹ (۱۰ آبان ۱۳۹۸) تا ۳۱ ژانویه ۲۰۲۱ (۱۲ بهمن ۱۳۹۹) تکمیل شده باشند.
 • برای شرکت در این رقابت، فایل‌های مربوط به هر فتورپرتاژ را در WeTransfer بارگذاری کرده و در قالب فایل zip آن را به نشانی ایمیل prix@lucasdolega.com ارسال کنید. وبسایت WeTransfer پایگاهی برای بارگذاری رایگان فایل است.
 • هر فتورپرتاژ ارسالی بایستی حاوی موارد زیر باشد:
  – تعداد ۱۰ تا ۲۰ عکس با ترتیب مشخص (نام‌گذاری به‌صورت ۰۱_name.jpg، ۰۲_name.jpg و…) در قالب جی‌پگ و در ۳۰۰ dpi با حجم حداکثر ۳ مگابایت برای هر عکس.
  – اطلاعات پایه خبری (IPTC) شامل: زیرنویس (کپشن) (چه کسی، چه چیزی، کجا، کی، چرا)، تاریخ، کشور، نام عکاس، کردیت.
  – فرم پرشده و امضاءشده‌ی «شرکت در رقابت» که می‌توانید آن را از اینجا دریافت کنید.
  – فرم امضاءشده «شرایط و ضوابط» که می‌توانید آن را از اینجا دریافت کنید.
  – متنی به زبان انگلیسی یا فرانسوی که گزارش را معرفی کند (حداکثر در ۳۰۰ واژه)
  – بیوگرافی (حداکثر در ۳۰۰ واژه)
  – یک پرتره از عکاس (با قالب جی‌پگ)

جوایز

 • برنده این رقابت مبلغ ۱۰ هزار یورو دریافت خواهد کرد، عکس‌هایش در نمایشگاهی در پاریس به نمایش در آمده و در آلبوم گزارشگران بدون مرز منتشر می‌شوند.

مهلت ارسال آثار

 • تا ۱۵ مارس ۲۰۲۱ (۲۵ اسفند ۱۳۹۹)

آثار برنده سال گذشته این رقابت را در اینجا ببینید.

Source :