شاید در میان حضار عده ای توجه کرده باشند که نام احمد مایل‌افشار را قبلاً درخاطره خود داشته‌اند. احمد مایل‌افشار بنیانگذار عکاسی نوین در ایران که من نیز هم نام ایشان هستم. پدربزرگ من مردی که از عکاسی ساده، خدمت‌گذاری بزرگ برای حرفه و هنر عکاسی در ایران شد. پدرم آقای ابوالقاسم مایل‌افشار و عمو‌هایم آقایان مجید و حمید مایل‌افشار همگی کار پدرشان را ادامه دادند و خوشبختانه توانستند برای پیشرفت جامعه ایران در این رشته خدمات شایان توجهی را به انجام برسانند. من هم امیدوارم بتوانم هماهنگ با دیگر افراد خانواده‌ام در این زمینه فعالیت کافی و لازم داشته و خدمتگزار جامعه و دوستان و همکاران گرامی باشم . مختصراً به خدماتی که خانواده‌ مایل افشار با دائر داشتن شرکتهای فتومترو و آفومار و واحدهای مشابه دیگر برای پیشبرد هنر و حرفه عکاسی و فیلمبرداری در ایران داشته اند اشاره می‌کنم:
ارتباط با تحول و پدیده‌های نو در جهان و فراهم آوردن امکانات دستیابی جامعه ایران به آنها.
در هر زمان که وسیله‌ای جدید در مکانی از جهان به بهره‌برداری رسید در زمان کوتاهی پس از آن در ایران نیز پدیدار گردید و در دسترس قرار گرفت.
البته نوآوری‌ها و نوسازی‌ها فقط در رشته عکاسی نبوده، بلکه در تمام رشته‌ها گسترش داشته و محدود به فعالیت‌های شرکت‌های فتومترو و آفومار و یا خانواده مایل‌افشار هم نیست ولی مرتبط بوده است .
شرکت آفومار همچنین زمینه آشنایی با محصولات DNP را فراهم کرده است.

محصولات عکاسی کمپانی معظم و معتبر DNP
( DAI NIPPON PRINTING COMPANY )‌ ژاپن در نوع خود کم نظیر است و من خاطر حضار محترم را به تحول روز افزون و پیشرفت جوامع جهانی در تکنولوژی و صنایع جدید جلب می‌کنم:
به‌طوریکه مستحضر هستید دنیای امروز با تحولات متعدد و مکرر در تمام رشته‌های علم و صنعت همواره با دگرگونی‌های جدیدی روبرو است و آنچه را در گذشته داشته باید به تدریج کنار بگذارد. امشب آقای OCHI به نمایندگی از طرف کمپانی DNP ژاپن در این گردهمائی حضور دارند که برای معرفی کمپانی DNP ژاپن و محصولات و تکنولوژی جدید آن اطلاعاتی را در اختیار شما قرار خواهند داد که من نیز مختصراً عرض می‌کنم.
کاغذهای عکاسی که ایشان به شما معرفی خواهند کرد، تکامل یافته از کاغذهای تولیدی کارخانه‌های کونیکا – مینولتا سابق است که معرف حضور شما بوده و حالا بصورت متفاوتی تولید و عرضه می‌شود که به یقین رضای خاطر شما متخصصان را فراهم خواهد کرد.
پرینترهایی که DNP تولید می‌کند در نوع خود بی‌نظیر است و از تکنولوژی جدید استفاده می‌کند که از کیفیت بالایی هم دارد.
در این باره اجازه بفرمائید نکات علمی، فنی و جامع‌تری را در فرصت بعد از گفتار نماینده شرکت DNP به اطلاع شما حضار محترم برسانم.