به تازگی Ricoh یک صفحه معرفی جدید برای مدل بعدی دوربین فول‌فریم DSLR پنتاکس ساخته است و اعلام کرده است که این مدل به جای زمستان ۲۰۱۵ در بهار ۲۰۱۶ معرفی خواهد شد.

   در این سایت معرفی دوربین، چند عکس نچندان آشکار هم از این دوربین منتشر شده است. مقدار نور این عکس‌ها در تصاویر زیر کمی دستکاری شده تا جزئیات بیشتری از این دوربین نمایان شود:

  دوربین‌ همچنان شبیه همان چیزی است که این شرکت چندی پیش نشان داده بود. این عکسی از این محصول است که ماه فوریه در مطبوعات منتشر شد: این هم عکسی است که سایت ژاپنی  DC.Watch از نمونه Pentax FF در نمایشگاه CP+ در ژاپن رونمایی کرد:


  
  سایت sonyalpharumors گزارش داده که این دوربین به احتمال زیاد دارای حسگری خواهد بود که شرکت سونی ساخته است، احتمالا یک حسگر ۳۶ مگاپیکسلی، یا ۴۲ مگاپیکسلی که در دوربین  Sony a7R II وجود دارد.
 
  شنیده‌ها حاکی از این است که این دوربین DSLR فول‌فریم پنتاکس حالت عکاسی High Resolution دارد. در این حالت دوربین چندین عکس در یک لحظه کوتاه می‌گیرد و سپس همه آنها را باهم ادغام می‌کند تا یک عکس با رزولوشن بالاتر تولید کند. این تکنیک به دوربین Pentax FF این امکان را می‌دهد که به راحتی عکس‌هایی با رزولوشن بالای ۱۰۰ مگاپیکسل خلق کند.

منبع: PetaPixel