دستگاه جدیدی با نام PanoCatcher معرفی شده که به عنوان "پلتفرم عکاسی روباتیک" عمل می‌کند و برای ثبت عکس‌ به صورت اتوماتیک در استفاده از تکنیک‌های وقفه زمانی، پانورما و دیگر موارد مشابه کاربرد دارد. این دستگاه از آلومینیم CNC ماشین‌کاری شده ساخته شده و با بیشتر دوربین‌های DSLR و بدون آینه سازگار است.

  PanoCatcher با یک مبدل ۳/۸ – ۱۶ یا ۱/۴ – ۲۰ روی سه‌پایه سوار می‌شود و با یک پیچ و چفت ۱/۴ – ۲۰ به دوربین قفل می‌شود. این دستگاه چرخش ۳۶۰ درجه و چندین حالت عکاسی دارد، از جمله پانورامای ۳۶۰ درجه، عکس‌هایی با براکتینگ مختلف جهت تکنیک HDR، پانورامای سریع با رزولوشن بالا و عکس‌هایی با وقفه زمانی ثابت، دو محوره و پنینگ.

  یک موتور پله‌ای، نیروی گشتاوری معادل ۲.۸ Nm را همراه با یک تنظیم‌کننده ریزپله‌ای تامین می‌کند، که امکان سرعتی تا ۱۸۰ درجه در ثانیه و افزایش تدریجی تا ۰.۰۲ درجه را می‌دهد. برای برنامه‌ریزی PanoCatcher به دانش کدنویسی نیازی نیست؛ چون می‌توان پروفایل‌های عکاسی از پیش تنظیم‌شده را روی کارت حافظه microSD ذخیره کرد و سپس سریع از آنها استفاده کرد.

   در حال حاضر،  می‌توان با حدود ۳۳۵ دلار این دستگاه را سفارش داد. در پکیج این دستگاه یک شارژر، کابل همزمانی PC و فلش، کابل شاتر، ریموت کنترل، بسته باتری، چفت و مبدل سه‌پایه هست.

منبع: dpreview