طراح پوستر: احمدعلی عسلی


   گالری هنری «مرداد» که به تازگی در بندرعباس گشایش یافته است، از روز جمعه ۸ بهمن‌ماه ۹۵، ساعت ۱۷  میزبان نمایشگاه گروهی عکس «واقعیت شخصی» است.

   «واقعیت شخصی» مهرماه ۹۵ نیز در شهر شیراز به نمایش درآمد که مورد استقبال فراوان هنرمندان و هنردوستان شیرازی قرار گرفت و پس از بندرعباس در شهرهای دیگری چون اصفهان، رشت، … و تهران به نمایش گذاشته خواهد شد.

   در این نمایشگاه ۵۵ عکس در ابعاد ۳۲ ×۳۲ سانتی‌متر از ۱۱ عکاس با نمایشگاه گردانی نیلوفر فلکیان به نمایش درمی‌آید. عکاسان شرکت‌کننده در نمایشگاه «واقعیت شخصی» الناز امینی، پیمان پوست دوزان، روزبه روزبهانی، سیوا شهباز، مرتضی فرهنگی، نیلوفر فلکیان، مسعود قرائی، علی کاظمی، نسام کشاورز، نعما محمدیان روشن و مرتضی نیک نهاد هستند.

   در بخشی از بیانیه‌ی این نمایشگاه به قلم نعما روشن می‌خوانیم: «عکس‌ها این قدرت را دارند که واقعیت را تغییر دهند. نه به معنای تغییر عامدانه بلکه ذات برخی عکس‌ها به گونه‌ای است که می‌توانند واقعیت را به گونه‌ای جلوه دهند که به‌طور معمول دیده نمی‌شود و به همین علت، عجیب، غریب یا غیرواقعی جلوه می‌کنند. چنین عکس‌هایی یک فاصله ایجاد می‌کنند بین چیزی که بازنمایی می‌کنند و چیزی که ما از واقعیت می‌دانیم. این فاصله ذهنی همراه با آن باور ذهنی که عکس، بازنمایی واقعیت است، ذهن را به بازی می‌گیرد، باعث توجه چندباره به عکس‌می‌گردد و می‌توان آن را به «دگرگون‌سازی واقعیت» تعبیر کرد.»

   علاقه‌مندان برای بازدید از این نمایشگاه می‌توانند تا روز چهارشنبه ۱۳ بهمن ماه ۹۵ از ساعت ۱۷ تا ۲۱ به گالری مرداد به نشانی بندرعباس، شهر نمایش، بلوار معلم، بهارستان ۱۸، پلاک ۳ مراجعه کنند.