برای نخستین بار مجموعه عکس‌های مجید دوخته‌چی‌زاده در وب‌سایت شخصی‌اش به نمایش گذاشته شد. این عکس‌ها، حاصل ۲۶ سال فعالیت در زمینه‌های مختلف عکاسی است.
در وب‌سایت این عکاس می‌خوانیم: «برای من عکاسی یک شغل نیست بلکه مفهومی از زندگی است وقتی‌ عکاسی می‌کنم متوجه گذشت زمان نمی‌شوم. یعنی اصلاً گذشت زمان را احساس نمی‌کنم. این به معنی عدم تفکر حین عکاسی نیست. بلکه غرق شدن در لذتی است که سرچشمه آن عقلانیت و عشق است.»
وب‌سایت اختصاصی عکاس دارای موضوعاتی چون: جنگ، تهران ۱۳۶۰، ماسوله روستا، گومیش تژه، تورنتو و… است. بسیاری از این عکس‌ها برای نخستین‌بار منتشر می‌شوند.
مجید دوخته چی‌زاده متولد سال ۱۳۳۶ و فارغ‌التحصیل رشته‌ عکاسی و گرافیک از مدرسه عالی تلویزیون و سینما در سال ۱۳۵۶ است. کتاب‌های نگاهی به ماسوله روستا، لبیک (با مشارکت محمود گل‌محمدی) و راویان نور آثار منتشره شده او در حوزه عکاسی است. همچنین وی در چندین نمایشگاه انفرادی و گروهی شرکت کرده است.
مجید دوخته‌چی‌زاده یکی از پایه‌گذاران دانشکده صدا و سیما و انجمن صنفی شرکت‌های تبلیغاتی ایران است و هم‌اکنون مدیرعامل شرکت تبلیغاتی مبلغان و مدیرمسئول انتشارات مبلغان است.