910627_2
 

   مجموعه فیلم‌های عکاسی با کارل تیلور که شامل ۳ DVD با عناوین «مقدمه‌ای بر عکاسی»، «عکاسی در سفر و طبیعت» و «عکاسی پیشرفته با دوربین SLR» است توسط مؤسسه فرهنگ و هنر‌‌‌ رها فیلم منتشر شد.

   علاقه‌مندان می‌توانند مجموعه  فیلم‌های عکاسی با کارل تیلور را از «فروشگاه آنلاین کتاب عکاسی» خریداری کرده و در سراسر کشور تحویل بگیرند.

   در قسمت اول این مجموعه، مبانی عکاسی از جمله شناخت اجزا دوربین و عمل‏کرد آن‏‌ها، سرعت شا‌تر و اندازه دیافراگم، فوکوس و عمق میدان، لنز‌ها، ابزار اپتیک، انواع نور، ISO، ترکیب بندی، به زبانی ساده مطرح می‌شود به صورتی‌ که برای علاقه مندان عکاسی که تجربه آموزش آکادمیک ندارند قابل استفاده باشد.

   در قسمت دوم و سوم آموزش‌های پیشرفته‌تر از جمله تجهیزات پیشرفته‏ عکاسی، عکاسی ماکرو، عکاسی از فاصله دور، عکاسی از سوژه متحرک، عکاسی پرتره در نور طبیعی، تکنیک‏‏‏‌های عکاسی از طبیعت، نماهای شهری وب نا‌ها در نورهای مختلف طبیعی، عکاسی خبری، عکاسی از موقعیت‏‌ها، نقد و بررسی عکس می‌‏پردازد.

   «کارل تیلور» عکاس متولد انگلستان، از ۱۷ سالگی با کار در لابراتوار کداک، تجربه عملی‌ چاپ عکس را فرا می‌گیرد. در سنّ ۲۰ سالگی به شرق آسیا و استرالیا سفر کرده و مدتی‌ به عکاسی خبری می‌پردازد که در نشریات معتبری به چاپ می‌رسد. سپس به انگلستان باز گشته و استودیوی خود را تأسیس می‌کند و در سال ۲۰۰۹ موفق به دریافت جایزه هاسلبلاد مسترز می‌شود. مدتی‌ به تدریس و برگزاری مستر کلاس عکاسی می‌پردازد که تولید مجموعه «عکاسی با کارل تیلور» محصول این تجربه است.

   این مجموعه محصول سال‌های ۲۰۰۹ و ۲۰۱۰ میلادیست و به روز بودن تجهیزات و تکنیک‌های عکاسی از نقاط قوت آ‌ن محسوب می‌شود. «مقدمه‌ای بر عکاسی» در ۶۵ دقیقه، «عکاسی در سفر و طبیعت» در ۸۳ دقیقه و «عکاسی پیشرفته با دوربین SLR» در ۸۲ دقیقه عرضه شده است.

گزیده‌ای از فیلم‌ها را می‌توانید از لینک‌های زیر دریافت کنید.
مقدمه‌ای بر عکاسی
عکاسی در سفر و طبیعت
عکاسی پیشرفته با دوربین SLR