بنابر اعلام برگزارکنندگان دومین دوره‌ی مسابقه‌ی عکس فاین آرت ۲۰۱۳ CHANG تایلند با تصمیم هیات داوران فهرست برگزیدگان این مسابقه، که پیش از این اعلام شده بود، با تغییراتی همراه شده که همگی به سود عکاسان ایرانی بوده است. 

طبق اعلام هیات داوران این مسابقه، پس از ارسال شکایت و شواهدی مبنی بر اینکه دو مجموعه‌ از میان برگزیدگان این مسابقه (از جمله‌ برنده‌ی رتبه‌ی نخست یعنی مجموعه‌ی پاول تیتوویچ از روسیه) پیش از این در جشنواره‌های دیگری حائز رتبه شده‌اند لذا این دو اثر طبق آئین‌نامه‌ی مسابقه از فهرست برندگان جشنواره کنار گذاشته شدند. مجموعه‌ی دیگر حذف شده از آندره‌ بوتزیچلی، عکاس ایتالیایی، بود که پیش از این یکی از عناوین شایسته‌ی تقدیر را کسب کرده بود. 

اما در نتیجه‌ی این تغییرات و براساس فهرست بازنگری‌شده‌ی برندگان مسابقه مجموعه عکس سمانه غلام‌نژاد، عکاس ایرانی، که پیش از این جایزه‌ی دوم را از آن خود کرده بود به عنوان برنده‌ی جایزه‌ی نخست معرفی شد و بنابراین جایزه‌ی نقدی ارزشمند این رقابت که معادل ۱۰ هزار دلار است را دریافت خواهد کرد. علاوه بر این مجموعه عکس مهدی اسکندری که پیش از این به عنوان شایسته‌ی تقدیر معرفی شده بود اکنون موفق به کسب رتبه‌ی سوم شده است و جایزه‌ی نقدی تقریبا معادل ۱۵۰۰ دلار به این عکاس ایرانی اهدا خواهد شد. 
 ‌همچنین مجموعه عکسی از صمد قربانزاده با عنوان «خواب روزانه» که پیش از این در فهرست برگزیدگان حضور نداشت در نتیجه‌ی بازنگری هیات داوران به عنوان یکی از مجموعه‌های شایسته‌ی تقدیر معرفی شده است. بنابراین در حال حاضر صمد قربانزاده، شادی‌آفرین آرش، سعید رضوانیان و آذین حقیقی عکاسان ایرانی هستند که عنوان شایسته‌ی تقدیر هیات داوران را بدست آورده‌اند و به هر یک معادل تقریبا ۳۰۰ دلار جایزه‌ی نقدی تعلق خواهد گرفت. 

گفتنی‌ست بر اساس یکی از بندهای فراخوان این مسابقه عکس‌های ارسالی نباید پیش از این در هیچ مسابقه یا رویداد عمومی به نمایش درآمده یا برنده‌ی جوایزی شده باشند که اکنون با اثبات این امر در مورد دو مجموعه‌ از روسیه و ایتالیا، هیات داوران این دو اثر را از فهرست برندگان مسابقه حذف کرده است. همچنین طبق اعلام برگزارکنندگان مسابقه این فهرست هنوز قطعی نیست و هیات داوران تا روز ۴ مردادماه همچنان آماده‌ی دریافت هرگونه گزارش مستند درباره‌ی تخلف هر یک از مجموعه عکس‌های برگزیده یا شایسته‌ی تقدیر از قوانین فراخوان مسابقه است و در صورت اثبات تخلف دوباره در نتایج اعلام شده بازنگری صورت خواهد گرفت.