بهنام صدیقی، عکاس ایرانی، که پیش از این به عنوان یکی از ۷ فینالیست سومین جایزهٔ هنر معاصر ایرانی مجیک آو پرشیا (MOP CAP) معرفی شده بود، موفق به کسب جایزهٔ بر‌تر این دوره شد. 

    طی مراسمی که ۲۲ مهرماه ۹۲ در محل کالج سلطنتی هنر در لندن برگزار شد، دکتر آنتونی داوونی، ریاست هیات داوران امسال و مدیرگروه کار‌شناسی ارشد هنرهای معاصر در انیستیتوی هنر ساتبیز لندن بهنام صدیقی را به عنوان برندهٔ این جایزه در سال ۲۰۱۳ معرفی کرد. همچنین نمایشگاهی از آثار هفت فینالیست این دوره به میزبانی یکی از گالری‌های کالج سلطنتی هنر لندن از ۲۳ تا ۲۷ مهرماه ۹۲ برپا شده است. 

   
     اقامت رایگان (رزیدنسی) به مدت سه ماه در بنیاد دلفینای لندن و امکان همکاری برای انجام یک پروژه هنری زیر نظر دورین منده، تئوریسین و کیوریتور معروف ساکن لندن، به مدت یکسال و برپایی نمایشگاهی انفرادی از این پروژه در یکی از گالری‌های معتبر انگلستان به عنوان جایزه به این عکاس ایرانی تعلق گرفته است که در رقابت با ۱۹ هنرمند تجسمی دیگر موفق به کسب این جایزه شد. 

     
     بهنام صدیقی متولد ۱۳۵۸ در ساری و دانش‌آموختهٔ کار‌شناسی عکاسی از دانشکدهٔ هنرهای زیبای دانشگاه تهران در سال ۸۷ است. عکاسی منظرهٔ شهری و پرتره‌های محیطی مستند دو گونه‌ای هستند که بیشتر کارهای او را شامل می‌شوند. وی همچنین سابقهٔ ۵ سال عکاسی مطبوعاتی در نشریات ایرانی همچون روزنامه‌ها‌ی جام‌جم، آینده ‌نو و آژانس سوره را دارد. نشر «ماه‌ریز» در سال ۸۸ مجموعه عکسی از او با نام «اکباتان، غرب تهران» را در قالب سری کتاب‌های «چشم» (شماره ۲۹) چاپ کرده است. بهنام صدیقی هم‌اکنون به عنوان مدرس عکاسی با مرکز آموزش‌های آزاد هنری دانشکدهٔ هنرهای زیبای دانشگاه تهران و آموزشگاه سایت عکاسی همکاری دارد. 

   
     گفتنی‌ست جایزهٔ هنر معاصر ایران از سال ۲۰۰۹ هر دو سال یک‌بار با هدف شناسایی نسل جدید هنرمندان معاصر تجسمی ایران توسط بنیاد ایرانی «مجیک آو پرشیا» که در لندن مستقر است، برگزار می‌شود و قصد دارد فرصتی برای نمایش آثار نسل جوان تجسمی ایران و شناسایی چهره‌های جوان مستعد این عرصه فراهم ‌کند تا از این طریق سهمی در پیشرفت فرهنگ و هنر ایرانی در سطح بین‌المللی داشته باشد.

     در دو دورهٔ گذشته محمود بخشی و شیرین صباحی برندگان این جایزه‌ی معتبر مرتبط با هنر معاصر ایران بوده‌اند. سایت عکاسی این موفقیت ارزشمند و کسب این جایزهٔ مهم را به بهنام صدیقی و جامعهٔ عکاسی ایران تبریک می‌گوید.