اسامی عکاسان برگزیدهٔ بخش‌های آزاد، جوانان و عکاسی با موبایل مسابقهٔ بین‌المللی عکس سونی ۲۰۱۵ اعلام شد و دو عکاس ایرانی هم در این لیست حضور دارند. 

 

 بر اساس اعلام مسئولین برگزاری مسابقه، امسال از میان بیش از ۹۶ هزار عکس ارسالی برای این بخش‌ها هیات داوران فهرستی اولیه از برترین‌ها را اعلام کرد و سپس این عکس‌های برای انتخاب عمومی توسط مردم بر روی وبسایت مسابقه قرار گرفتند و پس از رای‌گیری عمومی نهایتا اسامی برندگان این بخش‌ها اعلام شده است. 

   در بخش آزاد که خود در ده گرایش موضوعی برگزار شده بود صالح روضتی – عکاس ایرانی مقیم اتریش – در گرایش موضوعی «انسان» موفق به کسب عنوان برتر شد. 

 

 گفتنی‌ست در مراسم اهدای جوایز این دوره، از میان صالح روضتی و نه عکاس دیگر حایز عناوین برتر گرایش‌های موضوعی نهایتا یک عکاس به عنوان برندهٔ جایزهٔ بزرگ ۵ هزار دلاری بخش آزاد امسال معرفی خواهد شد. 

   همچنین در بخش عکاسی با موبایل، که امسال برای نخستین بار برگزار شد، عکسی از آکو سالمی (متولد ۱۳۶۰ در بوکان) موفق به کسب جایزهٔ سوم شده است. 

 

  به تمامی برگزیدگان بخش‌های آزاد، جوانان و عکاسی با موبایل تجهیزات عکاسی ساخت شرکت SONY و گوشی هوشمند Xperia اهدا خواهد شد و عکس‌های منتخب در قالب نمایشگاه عکس‌های برگزیدهٔ مسابقهٔ سونی ۲۰۱۵ از ۴ تا ۲۰ اردیبهشت‌ماه ۹۴ در موزهٔ «سامرست‌هاوس» لندن به نمایش در خواهند آمد. 

 

 اسامی عکاسان منتخب بخش حرفه‌ای امسال همزمان با برپایی مراسم اهدای جوایز این دوره ۳ اردیبهشت‌ماه ۹۴ در لندن اعلام خواهد شد و عکاسان برندهٔ جوایز اصلی مهمان مراسم خواهند بود.