آژانس عکس ایران ایمیجز (Iran Images) باهدف فراهم آوردن بستر فروش حرفه‌ای و بین‌المللی عکس‌های ایران فعالیت خود را آغاز کرد.

 طبق اعلام دست‌اندرکاران، این آژانس تلاش خواهد داشت تا تبدیل به وب‌سایتی بین‌المللی برای خریدوفروش عکس‌ شود و تمرکز خود را بر گردآوری عکس‌های ایران قرار داده است.

   در حال حاضر عکس‌ها به دسته‌بندی‌های «حیات‌وحش»، «شهر و معماری»، «زندگی روزمره و مستند»، «طبیعت»، «پرتره»، «ورزش» و «استاک» تقسیم می‌شوند و عکاسان علاقه‌مند به همکاری با این وب‌سایت می‌توانند آثار خود را در این دسته‌بندی‌ها در معرض فروش قرار بدهند. تمامی عکس‌های این سایت به دو زبان فارسی و انگلیسی به مشتریان ارائه می‌شود و در حال حاضر امکان خرید با ارزهای «دلار»، «یورو» و «پوند» برای مشتریان وجود دارد. در فاز بعدی تکمیل این وب‌سایت امکان خرید ریالی نیز به امکانات این سایت افزوده خواهد شد.

   روشن نوروزی یکی از سردبیران این آژانس عکس می‌گوید: «هر عکاس مشارکت‌کننده در این وب‌سایت، یک پنل اختصاصی دارد که آپلود آثار و مشاهده وضعیت بازدید و فروش و… از طریق‌‌ همان پنل صورت می‌گیرد. به‌منظور فراهم کردن امکان فروش آنلاین و لحظه‌ای، عکاسان مشارکت‌کننده باید عکس‌های خود را با سایز اصلی ارسال کنند. نرم‌افزار سایت به‌صورت خودکار تغییرات اندازه را برای نمایش روی سایت و فروش در ابعاد مختلف اعمال می‌کند. پس از آپلود عکس، سردبیران سایت عکس را به لحاظ کیفی و رعایت قوانین سایت بررسی می‌کنند و درصورتی‌که مشکلی وجود داشته باشد از طریق پنل عکاس به اطلاع او می‌رسد.»

   طبق اعلام مسئولین این آژانس، در حال حاضر عکس‌های این وب‌سایت با حق انتشار Editorial منتشر می‌شوند و در ادامه روند این پروژه امکان فروش با لایسنس Royalty Free نیز فراهم خواهد شد. قیمت‌گذاری عکس، مذاکره با خریدار و فروش به عهده سایت است و درآمدهای حاصل از فروش هر عکس به‌طور مساوی میان عکاس و سایت تقسیم خواهد شد.

   عکاسان علاقه‌مند به همکاری با این وب‌سایت می‌توانند از طریق صفحه ثبت‌نام و انتخاب اکانت «عکاس مشارکت‌کننده» (Contributor Photographer) عکس‌های خود را در معرض فروش قرار بدهند. همچنین ایمیل info@iranimages.com آماده پاسخگویی به سؤالات عکاسان و خریداران است.