دوره‌ی جدید کلاس «فتوژورنالیسم» از روز سه‌شنبه ۲۷ مهرماه ۹۵ با تدریس «اسماعیل عباسی» در آموزشگاه عکاسی حرفه‌ای برگزار می‌شود.

   کلاس «فتوژورنالیسم» یک روز در هفته و در ۱۰ جلسه برگزار شده و شهریه‌ی آن ۳۴۰ هزار تومان است. پیش‌نیاز حضور در این کلاس، آشنایی با روزنامه نگاری، عکاسی پایه و کار عملی با دوربین عکاسی است.

   علاقه‌مندان به شرکت در این کلاس می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت‌نام به اینجا مراجعه و یا از ساعت ۱۱ تا ۱۹ از طریق شماره تلفن‌های ۸۸۱۰۶۱۴۲ و ۸۸۱۰۶۱۴۳ با آموزشگاه «عکاسی حرفه‌ای» در ارتباط باشند.

   تعریف فتوژورنالیسم، ویژگی عکس مطبوعاتی، اخلاق حرفه ای، مأموریت عکاس خبری، ویژگی عکس خبری ناگهانی و عمومی، عکاسی ورزشی، مجموعه عکس: گزارش تصویری، مقاله تصویری، داستان تصویری، شیوه نگارش زیرنویس، آشنایی با مالتی مدیا (چندرسانه‌ای)، عکس گیرا و تصویرسازی برای مقاله از جمله مباحثی است که در این کلاس مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد. همچنین در پایان دوره، شرکت‌کنندگان باید یک پروژه با عنوان گزارش تصویری، مقاله تصویری یا داستان تصویری، شامل حداقل ۲۰ عکس همراه با زیرنویس ارائه دهند.

   مدرس این کلاس، «اسماعیل عباسی» متولد ۱۳۲۶، عکاس، نویسنده، مترجم، مدرس دانشگاه و داور ده‌ها جشنواره و مسابقه عکس است. وی مدیرمسئول و عضو شورای سردبیری فصلنامه عکاسی، عضو انجمن صنفی عکاسان مطبوعات، عکاس و گزارشگر فصلنامه خبرنامه یونسکو (ژاپن)، گرافیست، عکاس و خبرنگار ویژه ماهنامه دانشمند است. همچنین سردبیری فصلنامه کاوش و ماهنامه عکس را نیز برعهده دارد. برای اطلاعات بیشتر از پیشینه کاری «اسماعیل عباسی» در زمینه عکاسی و مطبوعات به اینجا مراجعه کنید.