در ادامه سلسله نشست‌های کانون عکس اصفهان، نشست تخصصی عکاسی هنری با حضور آرمان استپاینان روز چهارشنبه ۱۳ بهمن‌ماه ۹۵ برگزار می‌شود.

   آرمان استپانیان، متولد ۱۳۳۵ یکی از عکاسان مطرح ایرانی است که آثارش در بهترین موزه‌های دنیا نگهداری می‌شود. این هنرمند عکاس و گرافیست، فارغ‌التحصیل گرافیک دانشکده‌ی هنرهای زیبای دانشگاه تهران است و از سال ۱۳۷۸ با عکاسی از پرتره‌های حک‌شده بر سنگ‌قبرهای موجود در سرآسیاب دولاب به عرصه‌ی عکاسی حرفه‌ای وارد شد و از آن هنگام تاکنون از آثار او نمایشگاه‌های انفرادی و گروهی گوناگونی ازجمله: تسالونیکا (یونان، ۱۳۸۱)، گالری سیحون (تهران، ۱۳۸۱)، سوفیتل گالری (لوکزامبورگ، ۱۳۸۱)، مجتمع فرهنگی مرکوری (قبرس، ۱۳۸۲)، گالری راه ابریشم (تهران، ۱۳۸۳)، موزه نیکولاس وایومینگ (ایالات‌متحده، ۱۳۸۴)، گالری راه ابریشم (تهران، ۱۳۸۴)، گالری سانتوس تگزاس (ایالات‌متحده، ۱۳۸۵)، گالری قاف (امارات متحده عربی، ۱۳۸۷)، «ایران درون و برون» موزه چلسی نیویورک (ایالات‌متحده، ۱۳۸۸)، «عکس اندرونی» گالری هما (تهران، ۱۳۸۹)، آلترناتیو کالیگرافی ۲، آرت فر وین و …  برپاشده است.

   آرمان استپانیان در آخرین گفتگویی که با خبرگزاری هنرآنلاین داشته است، می‌گوید: «من گه‌گداری از دانشجویانم عکس می‌گیرم و می‌گویم که آن را تعریف کنند. هر کسی در زمان حال از عکس خودش تعریفی دارد و دختر و پسر بنابر ویژگی‌های درونی‌شان به جزئیات عکس‌شان دقت می‌کنند و نظر می‌دهند.

   سپس من به آن‌ها می‌گویم که همین عکس را با ذهنیت حالا ولی در ۵ سال بعد ببینید و برای من تعریفش کنید. آن زمان دانشجویان به من می‌گویند که یادش بخیر، این عکس را آقای استپانیان از من گرفته! چقدر روز خوبی بود. در ادامه می‌گویم که این عکس را با ذهنیت الان در ۵۰ سال بعد ببینید. در آن صورت می‌گویند که آقای استپانیان عکاس خوبی بود، خدا او را بیامرزد.

   همه این عکس‌هایی که در نمایشگاه «آرامستان» دیدید، حضور من در ۵۰ سال قبل است، زمانی که این آدم‌ها مرده‌اند. من جامعه‌شناس و انسان‌شناس نیستم و تفسیر مرگ نمی‌کنم، فقط یک فکر سورئال به ذهنم آمده و آن را کار می‌کنم.»

   علاقه‌مندان برای حضور در این نشست که روز چهارشنبه ۱۳ بهمن‌ماه از ساعت ١۵ تا ١٩ در نگارستان امام خمینی اصفهان برگزار می‌شود، عدد ۱ را به شماره ۰۹۱۳۵۴۶۷۶۴۶ ارسال کنند. گفتنی است ثبت‌نام جهت حضور در این نشست الزامی است.