مراسم تشییع و خاکسپاری پیکر زنده‌یاد استاد «مسعود معصومی»، عکاس پیشکسوت، شنبه ۱۴ اسفندماه ۹۵ در قبرستان امامزاده ابوطالب در فرحزاد تهران برگزار خواهد شد.

   طبق اعلام دست‌اندرکاران، مراسم خاکسپاری زنده‌یاد مسعود معصومی روز شنبه ۱۴ اسفند ۹۵ از ساعت ۱۵:۳۰ در قبرستان امامزاده ابوطالب به نشانی، تهران، فرحزاد، خیابان ایثارگران شمالی، خیابان امامزاده داوود برگزار خواهد شد.

  گفتنی‌ست زنده‌یاد مسعود معصومی، متولد ۱۳۱۶ بود و شامگاه پنج‌شنبه ۱۲ اسفندماه ۹۵ به دلیل ایست قلبی در رشت درگذشت. او رشته عکاسی را در مدرسه دولتی عکاسی مونیخ گذرانده بود و در سال‌های پس از آن به عنوان عکاس و مدرس عکاسی در ایران فعالیت‌ داشت.   

  انجمن عکاسان ایران هم به مناسب درگذشت این عکاس پیشکسوت پیام تسلیتی به این شرح صادر کرد: «عکاسان ایرانی از میان فرهنگ و معرفت مردمان این سرزمین برآمده‌اند و عکاسی بهانه‌ای است تا به گونه‌ای متفاوت جهان زیسته را تجربه کنند. "مسعود معصومی" در طی بیش از نیم قرن فعالیت در عرصه‌ی عکاسی کشور بر آن بود تا پیوندی استوار میان معرفت و مردم‌داری و تلاش حرفه‌ای خویش ایجاد کند. شاگردانش در طی ۴۰ سال گذشته نه تنها عکاسی بلکه زندگی و جوانمردی را به شایستگی از او آموخته‌اند. 

   فقدان استاد مسعود معصومی در میان عکاسان ایرانی ضایعه‌ای جبران ناپذیر است و انجمن عکاسان ایران درگذشت این استاد بزرگ و آموزگار اخلاق حرفه‌ای را به عکاسان و هنرمندان ایرانی تسلیت می گوید و امیدوار است تا در پرتو آموزه‌های وی عکاسان ایرانی آینده‌‌ای روشن را پیوسته در فرا روی خویش قرار داده و در پیمودن این مسیر پرفراز و نشیب، توسعه‌ی توام با اخلاق را در پیش گیرند.»