گالری ایوان روز جمعه ۱۶ تیرماه ۹۶ با افتتاح نمایشگاه «یک تکه زندگی» روز بسیار شلوغی را پشت سر گذاشت. این نمایشگاه که شامل ۷۷ عکس از ۷۷ هنرمند است با استقبال گرم مخاطبان و حضور چهره‌هایی مانند رضا کیانیان، صابر ابر، سیف الله صمدیان، ابراهیم حقیقی و… همراه بود.

   نمایشگاه یک تکه زندگی به مناسبت ۷۷ امین سالگرد تولد کیارستمی و نخستین سالگرد وفات او به کوشش «پـرهام دیده‌ور» تدارک دیده شده و هنرمندانی گرد هم آمده‌اند تا به او ادای احتـرام کنند.

   بر روی دیوارهای گالری شاهد قاب‌هایی یک شکل در ابعادی نزدیک به یکدیگر هستیم که عکس‌هایی سیاه و سفید را دربرگرفته است. اما در میان این تابلوی کوچک تنها یک عکس بزرگ دیده می‌شود که اثری از عباس کیارستمی است. یادداشت‌هایی از آیدین آغداشلو، سیف‌الله صمدیان و ابراهیم حقیقی که به مناسبت برگزاری این نمایشگاه و به یاد عباس کیارستمی نوشته شده‌اند نیز بر روی دیوارهای گالری دیده می‌شود. حضور هنرمندانی از رشته‌های مختلف هنری یکی از شاخصه‌های این نمایشگاه است و مخاطب می‌تواند عکس‌هایی از هنرمندان نقاش، بازیگر، فیلم‌ساز و عکاس را در کنار هم ببیند. در طبقه پایین گالری هم بخشی از فیلم مستند «۷۶ دقیقه و ۱۵ ثانیه با عباس کیارستمی» ساخته سیف‌الله صمدیان به نمایش درآمد. 

   پرهام دیده‌ور که گردآوری این آثار را بر عهده داشته است در مورد نحوه شکل‌گیری نمایشگاه «یک تکه زندگی» گفت: «به نظر من جامعه هنری ایران باید در اولین سالگرد درگذشت استاد عباس کیارستمی به شکل شایسته‌ای به ایشان ادای دین می‌کرد. ایده برگزاری این نمایشگاه از همین جا شکل گرفت و با توجه به اینکه امسال هفتاد و هفتمین سال تولد عباس کیارستمی است، از ۷۷ هنرمند برای شرکت در نمایشگاه دعوت کردم.» 

    او با اشاره به اینکه قصد دارد چنین نمایشگاهی را در سال‌های آینده نیز برگزار کند افزود: «یک تکه زندگی با افزایش سال‌های زندگی عباس کیارستمی تکرار می‌شود، چون پرونده زندگی او بسته نشده و نگاهی که در جامعه هنری رواج داد همچنان تاثیرگزار است. بنابراین از سال آینده فراخوانی برای شرکت در نمایشگاه اعلام می‌شود و هر سال یک هنرمند، به تعداد سالهای عمر کیارستمی به تعداد شرکت کنندگان افزوده می‌شود.» 

   در این نمایشگاه آثاری از صابر ابر، کوروش ادیـم، مهرداد افسری، آرش اکبری سنه، شروین امدادیان، فریدون امیدی، جمشید بایرامی، مجید برزگر، بابک برزویه، غوغا بیات، جعفر پناهی، مریم تختکشیان، حمید جانی‌پور، رعنا جوادی، امیرحسین حشمتی، بابک حقی، ابراهیم حقیقی، اوژن حقیقی، محمد حمزه‌ای، رامین حیدری فاروقی، فریدون خسرویان، مرضیه خورسند، فتانه دادخواه، نادر داوودی، شهرزاد درفشه، سعید دستوری، علی دقیق، پرهام دیده‌ ور، لیلا رحیمی، جاوید رمضانی، زروان روح بخش، روزبه روزبهانی، مسعود زنده روح کرمانی، مریم زندی، مینا زیوری، مزدک سپانلو، مجید سعیدی، آیین شاهرودی، افشین شاهرودی، سیف‌اله صمدیان، بیژن صیفوری، گلناز طاهری، اکبر عالمی، اسماعیل عباسی، کیارنگ علایی، آرزو عمیدی، مزدک عیاری، جاسم غضبانپور، حسن غفاری، محمد غفوری، نغمه قاسملو، شادی قدیریان، صمد قربانزاده، بابک کاظمی، عسل کاظمیان، بهنام کامرانی، ژیلا کامیاب، علی کریم، کوهیار کلاری، محمود کلاری، سام کلانتری، رضا کیانیان، کاوه گلستان، هنگامه گلستان، محمدرضا ماندنی، سحر مختاری، مهدی مقیم‌نژاد، تهمینه منزوی، مهران مهاجر، ژوبین میراسکندری، کاوه نجم آبادی، ساسان نصیری، محمدرضا نوربخش، ابراهیم نوروزی، ساعد نیک ذات، مرجان وحید و مهدی وثوق نیا به نمایش درآمده است. 

   گفتنی است گالری ایوان تمامی فروش کاتالوگ و سود حاصل از فروش آثار این نمایشگاه را به «بنیاد کودک» اهدا می‌کند. گالری ایوان در نمایشگاه‌های قبلی سهم خود از فروش آثار هنری را به خیریه‌های محک، ماموت، نیکان، کمک، دهش‌پور، انجمن حمایت از کودکان کار، مجتمع آموزشی نیکوکاری رعد و موسسه خیریه رفاه کودک و نوجوان ارومیه اهدا کرده بود. 

   نمایشگاه «یک تکه زندگی» تا ۳۰ تیر ۱۳۹۶در گالری ایوان به آدرس الهیه، خیابان مهدیه، خیابان جبهه، کوچه لسانی، بن‌بست حمید، شماره ۱ برقرار است. علاقه‌مندان می‌توانند هر روز به جز شنبه‌ها از ساعت ١۶ تا ۲۰ از این آثار دیدن کنند.