مجله‌ی الکترونیکی قاب، به‌منظور ایجاد فضایی برای ارائه‌ی آثار هنرمندان، هر ماه آثار ارسال‌شده با توجه به موضوعات انتخابی را در بخش پاسپارتوی مجله منتشر می‌کند.

موضوع انتخاب شده برای شماره‌ی بیست و چهارم «رنج» است و تمام افرادی که در زمینه‌ی هنرهای تصویری تولید اثر می‌کنند می‌توانند آثار خود را به منظور انتشار ارسال کنند.

در متنی که به همراه این فراخوان در مورد موضوع «رنج» منتشر شده، به قلم رضا قهرمانی آمده:

«رنج» مطمئن و باوقار، از دل پدری تبعیدی که بر سر قتلگاه برادرکشی ایستاده بود راه افتاد. از میان سفره‌ی خالی زمیندارانِ ورشکسته گذشت. گورهای دسته‌جمعی نسل‌کشی را رد کرد. همراه تور تهی ماهیگیران بینوا به ساحل طاعون‌زده رسید. از زیر آوار خانه‌های جنگ‌زده بیرون آمد. از چشمان مادران در انتظار سربازان بی‌وطن فرو افتاد. رفته‌رفته در وجودی افیون‌زده تحلیل رفت و امروز مهمان ماست. به پشت سرش نگاهی می‌اندازد، نقشش را در هستی مرور می‌کند. تیزی هیچ تیغی از تقدیرش جداش نمی‌کند. نگاهی به همزادش می‌کند، «آگاهی» تکیه زده بر جایگاهی بالای بزم. یاد برادرکشی در خاطرش زنده می‌شود اما تیزی هیچ خنجری از تقدیرش جداش نمی‌کند.

هر هنرمند می‌تواند سه اثر مطابق قوانین و توضیحات مربوط به ارسال آثار در تمامی رشته‌های هنرهای تصویری (عکاسی، نقاشی، تصویرسازی، گرافیک و …) با توجه به موضوع «رنج» ارسال نماید و در نهایت آثار برتر به انتخاب سردبیر مجله منتشر خواهد شد.

آخرین مهلت برای ارسال آثار ۲۵ خردادماه ۱۳۹۷ خواهد بود. علاقه‌مندان می‌توانند آثار خود را از طریق وب‌سایت مجله یا به ایمیل مجله به نشانی زیر ارسال کنید: submit.ghaabemag@gmail.com