تیرآرت برنامه‌ی هفته‌ی هنر تیر ۱۳۹۷ را اعلام می‌کند. این برنامه شامل مجموعه‌ رویدادهایی در حوزه‌ی هنرهای تجسمی است که از ۱۴ تا ۲۱ دی ۱۳۹۷ در تهران برگزار خواهد شد. برای نخستین بار گالری‌ها، هنرمندان، کیوریتورها، رزیدنسی‌ها و مراکز هنری در سطح شهر، در برنامه‌هایی هماهنگ، منتخبی از هنر معاصر را به مخاطبان ارائه می‌دهند.

هم‌زمان با این هفته، نمایشگاه‌های متعددی در سطح تهران برگزار خواهد شد. گالری­هایی که میزبان نمایش­های انفرادی هستند عبارتند از آب‌/انبار، آتبین، آران، اعتماد، ایرانشهر، دلگشا، شیرین، طراحان آزاد، محسن، ۰۰۹۸۲۱، اثر، ای‌جی، دستان+۲ و راه ابریشم. همچنین گالری‌های آ، آرت‌سنتر، اُ، افرند و هما نمایشگاه‌های گروهی برگزار می‌کنند، و زیرزمین دستان و گالری سیحون نمایشگاه‌هایی دونفره را ارائه خواهند کرد. گالری‌های تهران در طول هفته‌ی هنر تیر ۱۳۹۷، با تغییر ساعات کاری خود، روز جمعه ۱۴ دی ۱۳۹۷ از ساعت ۱۶ تا ۲۱، و روزهای شنبه تا جمعه‌ی آینده از ساعت ۱۱ تا ۲۱ پذیرای مخاطبان خواهند بود.

اولین دوره‌ی هفته‌ی هنر تیر با مضمون «هنر و شهر» برگزار می‌شود وچهارده کیوریتور عهده‌دار پروژه‌هایی هستند که روایت‌هایی درباره‌ی رابطه‌ی هنرمندان و محیط شهر به دست می‌دهند. این آثار در مکان‌هایی در دل همین شهر، در کوچه‌ها، موزه‌ها، تالارها، تعمیرگاه خودرو و پنجره‌های ساختمان‌های مسکونی به نمایش درخواهند آمد.

خانه‌ی وارطان، کافه گودو یاس، خانه‌ی هنرمندان ایران، و مؤسسه‌ی فرهنگی خوانش میزبان نشست‌های هفته‌ی هنر تیر ۱۳۹۷ هستند. این نشست‌ها که توسط بنیاد پژمان برنامه‌ریزی و توسط سهراب کاشانی طراحی شده، شامل پانزده برنامه بر محور موضوع هنر و شهر است.

همکاران هفته‌ی هنر تیر ۱۳۹۷ با عرضه‌ی نقشه‌ها و کاتالوگ‌های راهنما، شما را در یافتن مکان نمایش پروژه‌ها یاری خواهند داد. نقشه‌های تهیه‌شده توسط «نخشه» و «پیش‌نگاه» در مکان‌های معمول ارائه‌دهنده‌ی آن‌ها در دسترس خواهند بود، و نقشه‌های طراحی‌شده در گروه تیرآرت نیز در محل گالری‌های شرکت‌کننده در این رویداد موجود هستند. هم‌چنین برای آگاهی از خبرهای به‌روز و مسیرهای پیشنهادی می‌توانید به وب‌سایت گالری‌اینفو و صفحه‌ی اینستاگرام پیاده مراجعه کنید تا در سیر و کاووش در تهران در هفته‌ی هنر تیر با ما همراه باشید. برای تجدید قوا در طول مسیرها، علاوه بر کافه‌ها و رستوران‌ها، حتماً سری هم به کافه‌ی سیار روبرتو بزنید.

هفته‌ی هنر تیر مرهون حمایت مرکز هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و پشتیبانی‌های حامیان ما، شرکت آب‌های معدنی دماوند (لایت‌بلو)/دنون و همکاری‌های شرکای متعدد، از جمله هتل اسپیناس پالاس، گروه پاپ‌کورن، کافه گودو یاس، کوکی‌باکس، پروژه‌های ۰۰۹۸۲۱، آستین، ژوان، ایده‌هاب، ایماژگرافیک، خانه‌ی وارطان، شهر کتاب، سفارت فرانسه در تهران، گالری‌اینفو، پیاده، نخشه و مجله‌ی سلکشنز است.

با بررسی برنامه‌ی زیر یا دانلود فایل PDF، می‌توانید فهرست کامل رویدادهای هفته‌ی هنر تیر ۱۳۹۷ را مشاهده کنید. دانلود فایل PDF برنامه ها و نشانی محل رویدادها