مراسم اهدای جوایز و گشایش نمایشگاه هفتمین جشنواره بین‌المللی عکس خیام جمعه ۲۷ دی ۱۳۹۸ برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی فیاپ در ایران، مراسم اهدای جوایز و گشایش نمایشگاه هفتمین جشنواره بین‌المللی عکس خیام، جمعه ۲۷ دی ساعت ۱۴:۳۰ تا ۱۸ در تهران، فرهنگسرای نیاوران برگزار می‌شود.

برگزارکننده ضمن عرض تسلیت بابت حوادث ناگوار متعدد در دی‌ماه ۹۸، اعلام می‌دارد با توجه به تعهدات بین‌المللی جشنواره وبرنامه‌ریزی‌های انجام‌شده از چندین ماه قبل، از جمله دعوت از مهمانان و سفرای خارجی، عملاً امکان تغییر تاریخ وجود نداشته و مراسم طبق برنامه‌ی قبلی برگزار خواهد شد.

در هفتمین دوره جشنواره بین‌المللی عکس خیام ۱۸۷۸۹ قطعه عکس از هنرمندان ۵۶ کشور شرکت داده شده است.

در این دوره، در مجموع ۱۶۰۰ دلار جایزه نقدی به‌همراه نشان‌های فیاپ، PSA، خیام و کمال‌الملک به برگزیدگان اهدا خواهد شد. همچنین همانند دوره‌های پیشین، کتاب نفیس جشنواره برای تمامی شرکت‌کنندگان حتی شرکت‌کنندگانی که آثارشان در جشنواره پذیرفته نشده ارسال خواهد شد. در این دوره همچنین با حمایت اسپانسرهای جشنواره، جوایز ویژه‌ای در ۳ بخش ویژه شهر تهران، بهترین عکس هوایی و بهترین عکس نجوم اهدا می‌شود.

هفتمین جشنواره بین‌المللی عکس خیام تنها رویداد حوزه‌ی عکس در ایران است که با مجوز و استانداردهای فدراسیون بین‌المللی هنر عکاسی (فیاپ) و PSA برگزار می‌شود و نتایج آن در سوابق شرکت‌کنندگان برای دریافت القاب فیاپ و  PSA ثبت خواهد شد.

جشنواره بین‌المللی عکس خیام به دبیری علی سامعی با هدف ارتقای سطح عکاسی و گفت‌وگوی بصری میان عکاسان ایران و جهان و نیز به‌منظور بزرگداشت حکیم عمر خیام، توسط نمایندگی فدراسیون بین‌المللی هنر عکاسی در ایران (فیاپ) یعنی کلوپ عکس فوکوس—وابسته به مؤسسه فرهنگی هنری «خانه هنر خیام»—برگزار می‌شود.

این نمایشگاه از ۲۸ دی تا ۴ بهمن ۱۳۹۸ برای بازدید عموم علاقه‎مندان در تهران، فرهنگسرای نیاوران دایر است.

ساعات بازدید:
روزهای کاری: ساعت ۱۰ تا ۲۰
روزهای تعطیل: ساعت ۱۴ تا ۲۰

نمایشگاه نیشابور:
گشایش: ۲۸ دی ۱۳۹۸، ساعت ۱۷
ادامه‌ی نمایشگاه: ۲۹ دی تا ۳ بهمن ۱۳۹۸، ساعت ۸ تا ۱۲ و ۱۶ تا ۱۹
مکان: نیشابور، خیابان راه‌آهن، نگارخانه کمال‌الملک