نمایشگاه گروهی عکس با عنوان «فلانور» روز جمعه ۲۶ دی ماه ۱۳۹۹ در گالری نگاه گشایش می‌یابد.

این نمایشگاه که توسط نازلی عباسی، عکاس و پژوهشگر، گردآوری شده است مشتمل بر ۳۱ عکس سیاه و سفید است که به مفهوم فلانور در عکاسی و ژانر عکاسی خیابانی می‌پردازد.

فلانور یا به تعبیری «پرسه‌زن» مفهومی است که از زبان فرانسه به عاریت گرفته شده و توسط شارل بودلر و دیگر اندیشمندان به مفهوم مهمی در مدرنیته بدل گشت. در این نمایشگاه مواجهه ۲۷ عکاس با فضای شهری در قالب عکس سیاه و سفید به نمایش گذاشته شده است. عکاسان حاضر در این نمایشگاه لزوماً عکاس خیابانی نیستند اما به‌عنوان یک عکاس و در مقام یک «فلانور» مواجهه و مکاشفه‌ی خود از  فضای  شهری پیرامون خویش را در معرض دید علاقه‌مندان قرار می‌دهند.

در بیانیه نمایشگاه آمده است:

««فلانور» همه چیز شهر را می‌بیند، او به مصالحه با شهر دست یافته، پاهایش تاول زده، با جیب‌هایی اغلب خالی، به فکر دیداربزرگتری با شهر است. قلبش همچون یک کودک به کوچکترین چیزهای شهر واکنش نشان می‌دهد و هیجان پیدا کردن افق‌هایی را دارد که پیش از او کمتر دیده شده است. از تفکرات «شارل بودلر» تا خیابان‌هایی که از نگاه «اوژن اتژه» گذشتند و بعدها رنگ و بوی مدرنیته به خود گرفتند، فلانور در پی کثرت تجربه است. این نمایشگاه مجموعه‌ای است از تک‌عکس‌های عکاسان ایرانی از اماکنی که به واسطه‌ی نگاه آنها درخشان شده، اعتبار یافته و به حوصله و صبر مزین شده است. همه‌ی عکاسان دعوت‌شده به این نمایشگاه، الزاماً عکاس خیابانی نیستند ولی تک‌تک‌شان از پی عشق، دلسوزی و خیرگی، به خیابان نگریسته‌اند تا پوست‌اندازی شهرها را به‌واسطه‌ی  تغییر نقش تکنولوژی و صنعت در زیست امروز به تصویر بکشند. هدف از گرد آوری این مجموعه، نمایش شیوه‌ای از زیستن با خیابان است که به کشف و شهود درباره‌ی آدم‌ها و فرهنگ عامه خواهد انجامید.»

عکاسان مدعو به نمایشگاه به ترتیب حروف الفبا عبارت اند از:

اسحاق آقایی، کاوه افرایی، جمشید بایرامی، بابک برزویه، جاوید تفضلی، امیرعلی جوادیان، مرضیه خورسند، سعید دستوری، مجید دوخته‌چی زاده، پرهام دیده‌ور، مهدی روح‌بخش، مسعود زنده روح کرمانی، مزدک سپانلو، مجید سعیدی، نادر سماواتی، آیین شاهرودی، افشین شاهرودی، محمدرضا شریف‌زاده، آیتای شکیبافر، سیف ا… صمدیان، کیارنگ علایی، حسن غفاری، محمد فرنود، مهدی منعم، امین نظری، ساعد نیک‌ذات و آلفرد یعقوب‌زاده.

این نمایشگاه تا ۱۵ بهمن ۱۳۹۹ ادامه خواهد داشت.

نمایشگاه گروهی عکس «فلانور»
گشایش: جمعه ۲۶ دی‌ماه ۱۳۹۹، ساعت ۱۶ تا ۲۰
اختتامیه : ۱۵ بهمن ۱۳۹۹
ساعات بازدید: همه روزه ساعت ۱۲ تا ۱۸، به غیر از دوشنبه‌ها
نشانی: تهران، خیابان مطهری ، خیابان فجر (جم)، خیابان غفاری، نبش لاجوردی، پلاک ۶۴، گالری نگاه
بازدید از نمایشگاه و حضور در افتتاحیه با حفظ پروتکل‌های بهداشتی برای عموم آزاد است.