چهارشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۶ تا ۱۹ کارگاهی با عنوان «نگاهی به عکاسی مستند معاصر جهان» در کانون عکس انجمن سینمای جوانان اصفهان با حضور «مهدی وثوق نیا» خواهد شد.

هدف این کارگاه دریافت بهتر وجوه گوناگون عکاسی مستند معاصر از رهگذر دقیق شدن در آثار عکاسانی است که هر یک با دیدی نو مرزهای این گرایش را گسترش داده‎اند.

وثوق نیا درباره این کارگاه می‎گوید: «در این کارگاه که سومین کارگاهی است که با این عنوان برگزار می‌کنم تلاش داشته‌ام تا با به روز کردن مطالب و ویرایش مباحث گذشته، ارائه‌ی دقیق‌تر و کارآمدتری داشته باشم.»

آلن سکولا، داناوان وایلی، بروم برگ و کانارین، آلبرشت توبکی، مایکل ولف، الک سوت، تینا بارنی، گویدو کاستانیولی، گابریل باسیلیکو، دیردریو اوکالاگان، مارتین پار و کلر ریچاردسون عکاسانی هستند که در رابطه با نوع نگاه و پروژه‌ای از آنها صحبت خواهد شد.

علاقمندان برای ثبت نام می‌توانند عدد ۱ را به شماره ۰۹۱۳۴۲۴۴۹۴۵ و یا به آیدی تلگرام [email protected] ارسال کنند.

مهدی وثوق‌نیا متولد ۱۳۵۰ شهر قزوین و فارغ التحصیل کار‌شناسی رشته عکاسی از دانشگاه آزاد هنر و معماری تهران است. عکاسی را از سال ۱۳۶۷ از طریق کلاس‌های آزاد انجمن سینمای جوانان فرا گرفت و از ابتدای شروع کارش نگاه‌اش معطوف به عکاسی مستند شد. وی طی سال‌های ۱۳۷۰ تا ۱۳۸۲ جوایز زیادی در زمینه عکاسی مستند از چندین جشنواره از آن خود کرد. عکس‌های او در مجلات زیادی در داخل و خارج کشور به چاپ رسیده و در سال ۲۰۰۸ در کتاب «عکاسی ایرانی حال حاضر»، با گردآوری رز عیسی، انتشارات هاچنز، آلمان حضور داشت. کتاب «انزلی» در سال ۱۳۹۳ توسط نشر نظر و کتاب «پامنار» او در سال ۱۳۹۴ توسط نشر بن‌گاه نیز به چاپ رسید.

همچنین مهدی وثوق نیا مدرس «کارگاه عکاسی مستند» در آموزشگاه عکاسی حرفه‎ای است. وی به تازگی در گفتگویی با سایت عکاسی از دغدغه‎هایش می‎گوید.