به گزارش روابط عمومی انجمن عکاسان ایران نخستین نشست سالانه‌ی هیئت موسس و اعضای هیئت مدیره‌های ادوار مختلف انجمن عکاسان ایران در تاریخ چهارم اسفند ماه ۱۴۰۲ در سالن امیرخانی خانه‌ی هنرمندان ایران برگزار شد.

این نشست با حضور محمد ستاری، اسماعیل عباسی، افشین شاهرودی، سیف‌الله صمدیان، محمد مهدی رحیمیان، مجتبی آقایی، محمد فرنود، سید عباس میرهاشمی، مسعود زنده‌روح کرمانی، محسن راستانی، فرزاد هاشمی، سعید دستوری، کمال‌الدین شاهرخ، مجید ناگهی، رامیار منوچهرزاده، حسن غفاری، محسن زین‌العابدینی، رامین کاکاوند و وحید علی‌نقی‌زاده برگزار گردید.
در ابتدای این جلسه که با یاد و خاطره‌ی اکبر عالمی و بابک برزویه و به مدیریت کمال‌الدین شاهرخ آغاز شد حاضرین به طرح دیدگاه‌ها و نقطه نظرات خود در مورد انجمن و چشم‌اندازهای آینده آن پرداختند.

سپس افشین شاهرودی رئیس هیئت مدیره‌ی انجمن به تفصیل گزارشی از عملکرد انجمن عکاسان ایران در این چند سال برای حاضرین در جلسه ارائه کرد و سپس مسائل و مشکلاتی را که در ارتباط با وضعیت قانونی و برگزاری مجمع عمومی وجود دارد با حاضرین در میان گذاشت.

در ادامه رامیار منوچهرزاده،‌ دبیر اجرایی نهمین دوره‌ی ۱۰ روز با عکاسان ایران گزارشی از چگونگی اجرای ان ارائه نمود. تداوم اجرای برنامه‌ی نشست‌های دوشنبه‌های عکاسی در تهران و شهرستان‌ها و سایر تلاش‌های صورت گرفته در کمیته همایش‌ها از دیگر موضوعاتی بود که برای حاضرین توضیح داده شد.

سپس حاضرین در این نشست، نظرات و راه‌حل‌های پیشنهادی خودشان را برای حل مشکلات موجود در انجمن ارائه کردند و بر ارتباط بیشتر هیئت مدیره‌ با هیئت موسس و برگزاری مداوم و منظم چنین جلساتی تأکید کردند.