نمایشگاه طراحی حمید هادی‌نژاد در گالری افرند

پنجشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۴

    نمایشگاه طراحی‌های حمید هادی‌نژاد از روز جمعه ۱۶ بهمن ماه ۹۴ در گالری افرند گشایش می‌یابد.

  کاظم موسوی اقدم دربارهٔ نمایشگاه او نوشته است:  «شاید بتوان آفرینش هنری را ترکیب چیز‌ها و رخدادهای ظاهرا نامرتبط برای پرده‌برداشتن از واقعیتی پنهان دانست. حمید هادی‌نژاد چنین ترکیب مهیج و تامل‌برانگیزی را در آثار خود به نمایش می‌گذارد.

   او با مهارت فراوانی توانسته است به لایه‌های عمیق وجود ما نقب زند و بر پیچیدگیِ و سیالیت موقعیت روانی انسان امروز تاکید ورزد. آنگاه که تصویر محصولِ آمیزش قلمرو خیال و واقعیت می‌شود و فی‌البداهگی جای از پیش‌تعیین‌شدگی را می‌گیرد، چیزهای متفاوت و متضاد اجازه می‌یابند درهم تلفیق شوند و پیوسته به‌یکدیگر تبدیل گردند.

   پرتره‌ها، اندام‌های جانوری و اعضای بدن همگی طی فرایند دگردیسیِ مستمرْ خود را از محدوده‌های هویتی یکپارچه و پایدار می‌رهانند و در زنجیره‌ای از دلالت‌ها بازتابی از رویا‌ها و تخیلات ما می‌شوند. این فرایند در طرح‌ها و نقاشی‌های هادی‌نژاد‌گاه به نفی دوگانهٔ انسانِ آزاد و ماشین بی‌اراده می‌انجامد و‌گاه تضاد بین موجودات فراطبیعی و واقعی را به چالش می‌کشد.

   هنرمند موفق می‌شود نظام بصری نو و منحصربفردی بسازد تا بتواند از میان انبوه تقابل‌ها و آشفتگی‌ها به موجوداتی خودبسنده و وحدتمند ‌دست یابد؛ موجوداتی که می‌توانند به‌منزلهٔ اسطوره‌های شخصی وامروزی باشند. این اسطوره‌ها البته نه دیگرقهرمانندو نه نجات‌بخش، بلکه بیشتر نمایانگر فضای مالیخولیایی و اضطراب‌آور زندگی ما هستند». 


   حمید هادی‌نژاد دانش آموختهٔ رشتهٔ نقاشی و عضو انجمن عکاسان برلین است. حضور ۱۲ اثر وی در گالری موزه نقاشان اکسپرسیونیست آلمان و برگزاری نمایشگاه‌های متعدد از سال ۶۹ در کارنامهٔ او به چشم می‌خورد.

گشایش: جمعه ۱۶ بهمن – ساعت ۱۶
نمایشگاه تا ۳۰ بهمن ۹۴ همه روزه به جز روزهای دوشنبه از ساعت ۱۶ تا ۲۰ دایر است. 
گالری افرند: تهران، بزرگراه جلال آل احمد، خیابان جهان‌آرا، خیابان ۱۹ام (جلال حسینی)، بعد از تقاطع اشک ‌شهر، پلاک ۴۸

نویسنده


ارسال نظر

در پاسخ به نظر زیر :

مطالب مرتبط

تازه‌های عکاسی

وبلاگ در سایت عکاسی

وبلاگ و فتوبلاگ

انجمن‌های عکاسی

سایت عکاسی

سایت عکاسان ایرانی

Powered by Practicalidea