رونمایی از کتاب «نود سال نوآوری در هنر تجسمی ایران»

چهارشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۵

   مراسم رونمایی و معرفی کتاب «نودسال نوآوری در هنر تجسمی ایران» در دو جلد به تألیف دکتر جواد مجابی، دوشنبه ۲۴ خرداد ۹۵ از ساعت ۱۷ تا ۱۹ با حضور هنرمندان و صاحب نظران و با سخنرانی دکتر جواد مجابی، مهدی حسینی و مرجان تاج‌الدینی درباره این کتاب در سالن اجتماعات موزه هنرهای معاصر تهران برگزار خواهد شد.

   کتاب «نودسال نوآوری در هنر تجسمی ایران» که ابتدای سال ۱۳۹۵به همت نشر «پیکره» در دو جلد منتشر شده است را می‌توان دانشنامه‌ای جامع در موضوع مورد بحث قلمداد کرد، در جلد نخست با رویکردی تاریخ‌نگارانه به مباحث و جریان‌هایی چون سرچشمه‌ی نوگرایی در نقاشی ایران، دوسالانه‌های پنج‌گانه‌ی تهران ازسال ۱۳۳۷ تا سال ۱۳۴۵، هنرمندان ایرانی‌-‌ارمنی، تأسیس گالری‌های تهران، نقاشی انقلاب و جنگ در دهه‌ی ۱۳۶۰ و دوسالانه‌های نقاشی و مجسمه‌سازی تهران در دهه‌ی ۱۳۷۰ می‌پردازد. جلد دوم نیز، در مدخل‌های مجزا، به شرح مختصری از زندگی و ویژ‌گی­ بارز آثار نقاشان مدرن ایرانی اختصاص دارد. همچنین در این مجلد، از هر نقاش یک اثر رنگی به چاپ رسیده است.

   علاقه‌مندان جهت حضور در مراسم رونمایی از کتاب می‌توانند به موزه هنرهای معاصر تهران واقع در خیابان کارگر شمالی، جنب پارک لاله مراجعه و یا جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن ۸۸۹۵۱۹۶۵ تماس حاصل کنند.

نویسنده


ارسال نظر

در پاسخ به نظر زیر :

نظرات

نیما شفائیه
پاسخ به این نظر
"نود سال نو آوری در هنر تجسمی ایران"... آیا عکاسی و مجسمه سازی و...[ دیگر "هنر های تجسمی" ] در این دو جلد جایی دارند؟ یا منظور فقط و فقط "نقاشی" بوده و هست؟ به دنبال فهرست مطالب این کتاب و مندرجات آن بوده ام، اما هنوز ردی پیدا نکردم. -- نیما شفائیه؛ دابلین، اوهایو، ایالات متحده

مطالب مرتبط

تازه‌های عکاسی

وبلاگ در سایت عکاسی

وبلاگ و فتوبلاگ

انجمن‌های عکاسی

سایت عکاسی

سایت عکاسان ایرانی

Powered by Practicalidea