نمایشگاه گروهی عکس «چهار نگاه» در گالری هپتا

سه شنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۵

    نمایشگاه گروهی عکس «چهار نگاه» از روز جمعه ۱۵ مردادماه ۹۵ در گالری هپتا گشایش می‌یابد.

  در این نمایشگاه ۲۲ قطعه عکس زیر نظر کوروش ادیم و در حوزه‌ی فاین آرت، با موضوع انسان (با روش‌هایی متفاوت) به نمایش درمی‌آید. مریم اسفندیاری، سمانه اقبالی، گارینه خدابخشیان و کلاریس سرکیسیان عکاسان حاضر در این نمایشگاه هستند.

   کورش ادیم در مقدمه‌ای بر این نمایشگاه نوشته است: «مرور کوتاهی بر تاریخ عکاسی نشان می‌دهد که اولین نگاه‌های جستجوگر هر عکاس در مسیر تجربه‌هایش به طور معمول بی‌پیرایه‌تر و خالص‌‌تر و جسورتر است. عصر ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات که در آن زیست می‌کنیم وجوهی دوگانه دارد؛ فراوانی تجربه‌های تصویری به اشتراک گذاشته شده‌ی علاقه‌مندان به عکاسی در جهان، به خودی خود هم خوب است و هم بد.

   بد از این بابت که درمورد تجربه‌گران تازه کار احتمالا مدت زمان تقلید را طولانی‌تر می‌کند و استقلال بصری را دورتر و خوب، از این منظر که تنوع تجربه‌های قابل دسترس نوعی آموزش غیر‌مستقیم ریسک‌پذیری و خلاقیت است به شکلی قابل دسترس و در کمیت زیاد. در این رهگذر گروهی که شاهد اولین تجربه‌ی نمایشگاهی‌شان هستیم با گذر از اولین تجربه‌های مستمر آموزشی و ذوق‌ورزی‌های نخستین و با نظرگاه‌های متفاوت به انسان و منظرهای زندگی‌اش، تجربیات خود را به شکلی جدی‌تر به نمایش گذاشته‌اند. باید دید و آن‌ها را رصد کرد ... .»

گشایش:جمعه ۱۵مرداد - ساعت ۱۶ تا ۲۱
این نمایشگاه تا روز چهارشنبه ۲۰ مرداد ۹۵ همه روزه از ساعت ۱۶ تا ۲۱ پذیرای بازدیدکنندگان است.
گالری هپتا: تهران، خیابان کریمخان زند، خیابان ایرانشهر، ضلغ غربی پارک هنرمندان، بن‌بست نیکو شهر، پلاک ۳، طبقه همکف

نویسنده


ارسال نظر

در پاسخ به نظر زیر :

مطالب مرتبط

تازه‌های عکاسی

وبلاگ در سایت عکاسی

وبلاگ و فتوبلاگ

انجمن‌های عکاسی

سایت عکاسی

سایت عکاسان ایرانی

Powered by Practicalidea