d300.jpg

Nikon D300 | Nikkor ED 10.5 |1/2000s| F8– ایلفورد دو سری جدید کاغذ برای چاپ جوهرافشان عرضه کرد. این کاغذها از نوع مات و با نامهای Ilford Office و Ilford Create معرفی شده‌اند. (+)– یکی از راههای تهیه خروجی برای عکاسی دیجیتال، تهیه اسلایدهای عکس است. در این عرصه نرم‌افزارهای مختلفی عرضه شده است که شاید یکی از معروف‌ترین و حرفه‌ای‌ترین آن‌ها، نرم‌افزار Photodex Proshow باشد. با قابلیتهای کاملی که در این نرم‌افزار وجود دارد، می‌تواند انتخاب مناسبی برای عکاسان حرفه‌ای جهت نمایش‌ عکس‌ها باشد. قابلیتهایی نظیر امکانات کامل DVD authoring ، استفاده از لایه‌های مختلف در اسلاید، پشتیبانی از transparency، افکتهای حرفه‌ای، خروجی‌های گوناگون و ….(+)

– آیا Creative Commons (+) در حفظ حقوق قانونی عکاسان، کمک کننده است ؟ (+) و نظری دیگر (+)

– نسخه جدید سیستم کالیبراسیون Spyder عرضه شد.این نسخه جدید علاوه بر دقت بیشتر در دریافت اطلاعات رنگ و نور و نیز سرعت بیشتر کالیبراسیون، قادر است به طور دقیق‌تری نور محیط کار را اندازه‌گیری کند و در نتیجه کالیبراسیون نهایی بهتر و کامل‌تر خواهد بود (+)

– عکاسانی که دارای لپ‌تاپ‌های مجهز به اسلات Express Card هستند، با استفاده از محصول جدید Delkin با نام eFilm Express Card 34 می‌توانند با سرعت بیشتری عکس‌های خود را به کامپیوتر منتقل کنند. این وسیله کوچک که در واقع یک واسطه برای Compact flash است، قادر است با سرعت ۲۰MB/s عکس‌ها را منتقل نماید که بخصوص در سفرهای عکاسی می‌تواند بسیار مفید باشد. قیمت این دستگاه ۵۹ دلار است. (+)

تست کارآیی این وسیله (+)

– کداک نسخه بهبود یافته ای از فیلم T-Max 400 خود را عرضه کرده است. گفته می‌شود این فیلم سیاه و سفید با حساسیت ۴۰۰ شارپ‌ترین و دارای ظریف‌ترین گرین‌ در میان فیلم‌های سیاه و سفید ۴۰۰ دنیا است. (+)

– کارت‌های حافظه نیز نیاز به مراقبت و حفاظت دارند. این ۱۳ نکته در مورد کارتهای حافظه را بخوانید (+)

– این عکس را ببینید (+). عکس در سال ۱۹۷۲ تهیه شده است؛ زمانی که کسی هنوز نام فتوشاپ را نشنیده بود.

– تاکنون چند بار در تاریک‌خانه دیجیتال در مورد عکس‌های گیگاپیکسلی صحبت کرده‌ایم. حال این سایت را ببنید که جایی است برای آپلود کردن عکسها و پانوراماهای گیگاپیکسلی؛ گیگاپن (+). گیگاپیکسل‌هایی که توسط دیگران آپلود شده است را نیز می‌توان دید.

– استفاده از حقه‌های دست‌کاری عکس برای افزایش جمعیت در سخنرانی یکی از مقامات کشمیر (+)

– مانیتور ۳۰ اینچی جدید EIZO FlexScan SX3031W با دقت ۲۵۶۰×۱۶۰۰ و قابلیت دریافت همزمان دو ورودی از دو کامپیوتر معرفی شد. (+) . این مانیتور قابلیت نمایش ۹۷٪ از فضای رنگی Adobe RGB را دارد.

– در ۳۰ آبان ۸۶ طی کنفرانس بازآموزی سایتوپاتولوژی در دانشگاه علوم پزشکی مشهد، بحثی در مورد تله‌سایتولوژی و تصویربرداری دیجیتال در پاتولوژی داشتم که فایل powerpoint آن از این آدرس (+) برای علاقمندان قابل دریافت است.