time.jpg

در نمایشگاه McWorld Expo 2008، اپل چند محصول جدید را معرفی کرد که طبعا، لپ‌تاپ MacBook Air که لقب نازک‌ترین لپ تاپ جهان را بخود اختصاص داده است، بیشترین توجه را نیز بخود جلب نمود(+ و +)

اما از دید عکاسی دیجیتال شاید محصول دیگر اپل با نام Apple Time Capsule جذاب‌تر باشد. این محصول یک هارد‌اکسترنال وایرلس است که می تواند مساله تهیه نسخه پشتیبان فایلها را به یک کار جذاب تبدیل کند.
البته در حال حاضر نیز می توان هارد‌های اکسترنال فعلی را در یک شبکه وایرلس قرار داد واستفاده نمود اما مشخصه این دستگاه جدید، سهولت برپایی و تنظیم یک سیستم تهیه Backup وایرلس می‌باشد چرا که تمام تجهیزات لازم برای چنین کاری در خود دستگاه وجود دارد. همچنین این هارد جدید با پروتوکل جدید ۸۰۲.۱۱n (والبته پروتوکل‌های قبلی a,b,g) سازگار است که خود باعث افزایش سرعت و برد این سیستم می‌شود.

با این دستگاه می‌توانید از تمام سیستم‌های موجود در خانه یا محل‌کارتان براحتی نسخه پشتیبان بگیرید، به صورت وایرلس اقدام به چاپ عکس کنید‌ (با اتصال یک پرینتر به پورت USB این دستگاه) و نیز اینترنت خود را به صورت وایرلس در محیط کار و خانه مورد استفاده قرار دهید (با اتصال مودم به این دستگاه).

کپسول زمان علاوه بر سیستم‌های اپل، با PC های تحت ویندوز نیز سازگار است و در دو نسخه ۵۰۰ گیگابایتی و یک ترابایتی، به ترتیب با قیمت ۲۹۹ و ۴۹۹ دلار عرضه می‌شود.

> اطلاعات بیشتر