یک روز دیگر بزرگترین رویداد تجهیزات عکاسی دنیا در کلن آغاز خواهد شد. فتوکینا ۲۰۰۸  مکانی برای عرضه آخرین محصولات شرکت‌های سازنده دوربین و سایر تجهیزات مرتبط با عکاسی خواهد بود. سایت عکاسی سعی در پوشش جزئیات اخبار این رویداد و انتشار سریع آن دارد.

نگاهی داریم به انتظارات و پیش‌بینی‌های دنیای عکاسی دیجیتال که در فتوکینا امسال به نمایش در خواهد آمد:
۱- شاید مهم‌ترین اتفاق امسال عرضه دوربین‌های مبتنی بر فرمت سه چهارم میکرو باشد. استاندارد سازی این فرمت قبلا توسط دو شرکت پاناسونیک و اولیمپوس اعلام شده بود. انتظار می‌رود این دو شرکت و نیز احتمالا شرکت پاناسونیک دوربین‌هایی بر اساس این فرمت در نمایشگاه امسال عرضه کنند. پاناسونیک جلوتر از سایرین اولین دوربین از این رده را با نام G1 معرفی کرده است.
۲- افزایش دوربین‌های با سنسور  فول فریم در نمایشگاه امسال هم از لحاظ تعداد و هم از لحاظ کاهش قیمتی که داشته است با نمایشگاه قبلی قابل قیاس نیست. زیاد دور از انتظار نیست که در آینده نزدیک در رده‌های حرفه‌ای و غیر حرفه‌ای، شاهد دوربین‌هایی با منظره‌یاب بزرگ و شفاف باشیم.
۳- افزایش تولید لنزهای جدید با دامنه‌های زوم گسترده نظیر  200-18 و حتی فراتر از آن برای دوربین‌های دیجیتال خبر از رقابت شرکت‌های لنز سازی برای تولید لنزهای معروف به لنزهای تعطیلات و استقبال عکاسان از این لنزها دارد. هرچند کیفیت تصویری آنها هنوز به خوبی لنزهای با دامنه محدودتر نیست، ولی پیشرفت آنها قابل توجه است.
۴- در دوربین‌های فشرده، تغییرات زیادی مشاهده نمی‌شود، تغییرات در حد  LCDهای بزرگتر و مگاپیکسل‌ بیشتر خلاصه شده‌اند و خبرهای هیجان‌انگیزی در این قسمت بازار به گوش نمی‌رسد. به نظر می‌رسد شرکت‌های معظم دوربین‌سازی در این رده، نیاز به لنزهای بهتر، سنسور‌های بزرگ‌تر و اختراعات جدیدتری برای به هم زدن رکود بازار این دسته از دوربین‌ها دارند.