پاریس- رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران – امسال برای چهارمین سال ، جشنواره “هفته فرهنگهای خارجی” به مدت یک هفته در پاریس برگزار می شود. در این مدت تمامی خانه های فرهنگ کشورها در پاریس برنامه های متنوعی را در جهت معرفی تاریخ، فرهنگ و هنر خود تدارک می بینند.
رایزنی فرهنگی ایران درپاریس نیز، در جهت برپایی این جشنواره، هر روز را به معرفی یک بخش از فرهنگ و هنر ایران زمین در قالب کلی ” ایران امروز” اختصاص داده است. این رایزنی تصمیم دارد که در بخش هنر و مطبوعات، نمایشگاهی از عکس با سوژه نهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری برگزار کند و سعی دارد تا حضور و برخورد ملت ایران امروز با موضوع انتخابات ریاست جمهوری را به جامعه فرانسوی معرفی کند.
از آنجایی که در حوزه عکاسی خبری، شاهد حضور چشمگیر عکاسان جوان، مشهور و یا گمنام، هستیم ، رایزنی فرهنگی ایران در فرانسه در نظر گرفت تا طی فراخوانی از تمامی علاقه مندان به حضور در این نمایشگاه دعوت به عمل آورد. به دنبال این فراخوان ، رایزنی با استقبال بی نظیری از عکاسان ایرانی مواجه گردید که نهایتا تعداد شصت و یک اثر از شانزده عکاس برگزیده شد.
این نمایشگاه از تاریخ ۲۶ سپتامبر “۴ مهرماه” آغاز و تا ۲ اکتبر”۱۰ مهرماه” ادامه خواهد داشت.
• موضوع عکس ها بدین ترتیب می باشد:
« مشارکت اقشار مختلف و نهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری »
« جوان و نهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری »
« زنان و نهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری »
« تبلیغات و نهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری »

• عکاسان عبارتند از:
خانمها: آزاده نوزاد، ساغر امیر عظیمی، آذین زنجانی، سارا ساسانی
آقایان : علی آقاربی، مجید ناجی، حسین نیکوپور، مرتضی نیکوبضل، منصور نصیری، احسان میرباقری، کاوه بازرگان، میردامادی، امیر نریمانی، حمیدرضا بازگشا، محمد بابایی، عادل پازیار.