در دومین جشنواره عکس خبری دوربین دات نت، عکاسان برتر سال ۱۳۸۵ طبق نظرسنجی دبیران عکس مطبوعات و خبرگزاری‌ها معرفی شدند که حسین فاطمی به عنوان عکاس برتر سال ۱۳۸۵ از نگاه عکاسان شناخته شد،‌ جواد مقیمی دیگر عکاس این خبرگزاری در رقابتی تنگاتنگ در جایگاه دوم ایستاد و مهدی قاسمی عکاس خبرگزاری ایسنا به همراه ابوالفضل امان‌الله عکاس روزنامه ورزشی گل مشترکاً به مقام سوم دست یافتند.

جوایز این عکاسان شامل لوح تقدیر، هدیه ویژه سایت دوربین دات نت، هدیه ماهنامه سپیده دانایی، هدیه ویژه مؤسسه گل‌آقا، دو هدیه از طرف سازمان نظام پزشکی طی مراسمی با حضور جمعی از عکاسان خبری در فرهنگسرای دانشجو به آنها اهدا شد.

در ادامه مراسم مصطفی حقگو با ۲۸ امتیاز از ۳۰ امتیاز ممکنه به مقام اول بخش تک عکس خبری نمایشگاه دست یافت. احسان رافتی با دو عکس و امتیاز ۲۵ امتیاز دوم شد و امیر حسامی ن‍ژاد با ۲۴ امتیاز به مقام سوم تک عکس خبری دست یافت. در بخش امتیازات ورودی به نمایشگاه نیز احسان رافتی، امیر حسامی ن‍ژاد، مصطفی حقگو اول تا سوم شدند.

در این مراسم قرار بود از حاج هادی زرافشان، مریم زندی و محمد صیاد تقدیر شود که هر کدام به دلیل سفر کاری نتوانستند در مراسم حاضر باشند.

همچنین رضا معطریان از داوران مراسم، محمد گلزاری داور بخش ارزش خبری و سید شهاب الدین صدر رییس سازمان نظام پزشکی در رابطه با عکاسی و خبر سخنانی را ایراد کردند.