u_news.jpg

روز یکشنبه ۲۸ مهر ۸۷ ساعت ۱۳:۳۰ در محل سالن شهدای دانشجوی دانشکده خبر در ادامه نمایشگاهی که از  آثار عکاسان دوران دفاع مقدس، به مناسبت بزرگداشت هفته دفاع مقدس در دانشکده خبر برگزار شده بود. نشستی با حضور محمود بدرفر، سعید صادقی، محمد حسین حیدری، علی فریدونی و بهرام محمدی‌فر با حضور دانشجویان دانشکده خبر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی انجمن عکاسان انقلاب و دفاع مقدس در این نشست که به همت گروه عکاسی خبری دانشکده خبر و معاونت فرهنگی دانشجویی این دانشکده برگزار شد، عکاسان حاضر ابتدا از نحوه ورود به حرفه عکاسی گفتند و از چگونگی عملکرد و حضورشان در شرایط متفاوت و خاص سال‌های دفاع مقدس به عنوان عکاس صحبت کردند.

سپس دکتر احمدزاده ریاست دانشکده خبر به پاس حضور عکاسان دفاع مقدس دقایقی در سالن حاضر شد و شاهد کلام عکاسانی شد که حرف از فراز و نشیب‌های دوران مهربانی‌ها و برادری‌ها به میان آوردند، تا بتوانند خالق عکس‌هایی باشند که تاریخ مصور و مستند امروز و فردا را رقم بزند.
علی فریدونی عکاسی در جنگ هشت ساله را از مهمترین عوامل پیشبرد هنر عکاسی ایران برشمرد و صادقی نقش باور عکاس را در ثبت وقایع از مهمترین انگیزه‌های عکاسی در جنگ ذکر کرد.
محمد حسین حیدری با مروری بر رویدادهای انقلاب و جنگ تحمیلی، نقش عکاسان را در این وقایع بی‌بدیل خواند.
بدرفر و محمدی فر در این جلسه از تجربیات خود در عکاسی گفتند و مخاطبین را به باور تجربه در کنار تحصیلات دانشگاهی توصیه کردند.
این نشست با تقدیر از عکاسان حاضر و عکس یادگاری در میان دانشجویان پایان یافت.