چندی پیش در حرکتی خودجوش، جمعی از عکاسان با توجه به وضعیت حسین پرتوی، پیشنهاد برگزاری نمایشگاه عکس به نام و نفع وی را ارایه کردند. انجمن عکاسان انقلاب و دفاع مقدس با پی گیری پیشنهاد جامعه عکاسی شرایطی را برای برگزاری نمایشگاه تجلیل از حسین پرتوی را تدارک دید تا به واسطه این حرکت، بتوان وضعیت وی را به مسئولین منتقل کند.

داریوش عسکری دبیر نمایشگاه تجلیل از حسین پرتوی، عکاس لحظات ناب انقلاب ضمن تشکر از استقبال گسترده عکاسان در این باره اظهار داشت:
شرکت عکاسان از تمامی گرایش‌ها و پخش گسترده فراخوان نمایشگاه و انعکاس آن را در رسانه‌ها نشانه‌ای از درک عکاسان از شرایط خاص حسین پرتوی است. وی اظهار امیدواری کرد که این نشانه، انگیزه‌ای برای مسئولین مربوطه باشد تا در راستای حمایت از عکاسان انقلاب و دفاع مقدس به ویژه حسین پرتوی گام جدی و موثری را بردارند.
عسکری آخرین مهلت دریافت فایل و عکس عکاسان را جهت شرکت در نمایشگاه را ۱۵ آبان ۸۷ و زمان برپایی نمایشگاه تجلیل از حسین پرتوی را نیمه اول آذر در تالار آبی کاخ موزه نیاوران اعلام کرد.

پرتوی عکاس بازنشسته روزنامه کیهان، بر اثر بیماری نزدیک به ۳ سال است که در بستر بیماری به سر می‌برد. متاسفانه تلاش‌ها و پیگیری‌های انجام شده از سوی دوستان، همکاران و انجمن‌های عکاسی توجه و حمایت شایسته مسئولین ذیربط از ایشان را موجب نشده است.
چندی پیش بنا به دعوت روابط عمومی انجمن عکاسان انقلاب و دفاع مقدس مصاحبه‌ای مطبوعاتی شکل گرفت و پیرامون فراخوان این نمایشگاه و دلایل برگزاری آن توضیحات جامع به اصحاب رسانه ارایه شد.
دبیرخانه نمایشگاه تجلیل از پرتوی مستقر در انجمن عکاسان انقلاب و دفاع مقدس و نشانی آن تهران، سهروردی شمالی، هویزه غربی، شماره ۱۲۲ و شماره‌های تماس آن ۹- ۸۸۵۳۰۰۳۸ است.

فراخوان نمایشگاه تجلیل از حسین پرتوی