سایت لقمه در نظر دارد با همکاری فرهنگسرای انقلاب دومین دوره مسابقه عکاسی از سفره‌های حسینی از «مجموعه مسابقات عکاسی از سفره‌های ایرانی، مذهبی» و بر اساس ضوابط و مقررات ذیل برگزار کند.

برگزار کنندگان از عکاسان و انجمن‌های عکاسی و علاقه مندان دعوت می‌کند که با شرکت در این مسابقه، رسانه قدرتمند و نافذ عکاسی و هنر خود را در ثبت لحظات عاشقی و بازنمایی زیبایی‌های برگرفته از آموزه‌های دینی و جاری در فرهنگ مذهبی و ملی‌مان به کار گرفته و در تولید محتوایی بصری و گویا از این فرهنگ غنی، گام بلندی بردارند.  

موضوع نمایشگاه:
در طول ماه‌های محرم و صفر بسیاری از علاقمندان اهل بیت (ع) با اطعام عزاداران حسینی و توزیع نذورات به رونق این مراسم و برگزاری هرچه با شکوه تر آن کمک می‌کنند. در این راستا تنوع قومی اقلیمی کشور ما آداب، رسوم، سنن و رفتار مختلفی را در تهیه و توزیع و مصرف این نذورات پدید آورده که ثبت آنها به همراه نشانه‌های خاص این مراسم موضوع این مسابقه و نمایشگاه است.

تعداد آثار:
هر هنرمند می‌تواند حداکثر با ۵ عکس به صورت سیاه و سفید یا رنگی، آنالوگ یا دیجیتال در مسابقه شرکت کند. آثار می‌تواند به صورت تک عکس و یا مجموعه عکس باشند.  

گاه شمار:
آخرین مهلت دریافت آثار ۳۰ بهمن ۱۳۸۸ خواهد بود.

انتخاب و داوری آثار:
محمدمهدی رحیمیان، یدالله عبدی، مهدی توکلیان، مهدی سروری و حسین بهرامی عهده دار انتخاب و داوری آثار خواهند بود. دبیر این مسابقه محمدصالح حجت الاسلامی است.

زمان برگزاری:
نمایشگاه اسفند ۱۳۸۸ در تهران برگزار می‌شود و در صورت امکان به طور همزمان در چند مرکز استان دیگر این نمایشگاه دایر خواهد شد. البته این آثار در چند سایت اینترنتی از جمله سایت لقمه به صورت مجازی نیز به نمایش در خواهند آمد.
مراسم اختتامیه و اهدای جوایز: ۱۳ اسفند ۱۳۸۸ مصادف با هفدهم ربیع الاول سالروز میلاد مسعود پیامبراکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع)

مکان برگزاری: فرهنگسرای انقلاب

جوایز:
۱. گروه داوران ۳ عکاس را به عنوان عکاسان ممتاز معرفی و به ایشان به ترتیب شش و پنج و چهار میلیون ریال به همراه لوح افتخار و یادمان نمایشگاه اعطاء می‌کند.
۲. گروه انتخاب و داوری حداکثر ۵۰ اثر را برای نمایشگاه و چاپ در کتاب مربوطه بر می‌گزینند که به تمامی عکاسانی که آثارشان در نمایشگاه پذیرفته می شود مبلغ پانصد هزار ریال به عنوان حق التالیف و گواهی شرکت اعطاء می‌شود.

شرایط و مقررات :
۱. شرکت در این نمایشگاه هزینه‌ای ندارد و برای همه علاقمندان آزاد است.
۲- اندازه ضلع کوچک عکس‌ها حداقل ۲۴ و حداکثر ۵۰ سانتی متر تعیین شده است.
۳- آثار به صورت تک عکس سیاه و سفید یا رنگی و همچنین به صورت آنالوگ یا دیجیتال پذیرفته می‌شوند. آثاری که با اسلاید تهیه شده‌اند می‌بایست با کیفیت مطلوب بصورت سی دی ارسال شود.
۴- علاقمندان می‌بایست عکس‌های خود را در ابعاد تعیین شده با کیفیت مطلوب بصورت سی دی (اسلاید – نگاتیو – دیجیتال) به همراه یک نسخه پرینت A4 مطابق با نسخه اصلی (سیاه سفید و رنگی)، ارسال نمایند و هر سی دی با نام عکاس رایت شود.
۵- عکس‌های دیجیتال و اسکن شده می‌بایست در ابعاد تعیین شده و با فرمت Tiff و با رزولوشن ۳۰۰dpi ارسال شود.
۶- عکس‌های دیجیتال می‌بایستی بر روی CD با ابعاد اصلی با کیفیت ۳۰۰ dpi و با فرمت jpg یا tif ارسال شوند و نام فایل‌ها به نام عکاس ذخیره شده باشد.
۷- فقط عکس‌هایی داوری خواهد شد که هیچ گونه دخل و تصرف به وسیله ابزار گرافیکی بر روی آنها انجام نشده باشد.
۸- عکسها با نام خانوادگی به حروف انگلیسی و شماره ردیف ۱ تا ۱۰ نامگذاری شود. ( عنوان مثال rahimi.1 rahimi.2 )
۹- روی CD یک فایل ذخیره کنید که حاوی اطلاعات ذیل باشد.
نام و نام خانوادگی، نام پدر، تحصیلات، نشانی دقیق، کدپستی، شماره تماس (ثابت و همراه)، ایمیل و نیز عنوان عکس تاریخ و محل عکسبرداری آنها به ترتیب شماره و ردیف تایپ شود.
۱۰- CD آثار پذیرفته نشده پس از برگزاری مسابقه معدوم می‌شود.
۱۱- برگزار کننده ضمن به کاربردن نهایت کوشش خود در حفظ و نگهداری عکس‌ها هیچگونه مسئولیتی در قبال آسیب‌های ناشی از ارسال نامطلوب را نمی‌پذیرد. لذا خواهشمند است در بسته‌بندی و ارسال نهایت دقت را به عمل آورید.
۱۲- تصمیم گیری در مورد مسایل پیش بینی نشده به عهده برگزار کننده است.
۱۳- دبیرخانه مسابقه از پذیرش آثار پس از مهلت مقرر معذور خواهد بود.
۱۴- عکس‌هایی که فاقد شرایط شرکت در مسابقه می‌باشند پذیرفته نمی‌شوند.
۱۵- ارسال آثار به منزله قبول مقررات مسابقه و تأیید اصالت و تعلق عکس‌ها به فرستنده است.
۱۶- ستاد برگزاری، ارسال کننده را صاحب اثر می‌شناسد اما در صورتی که خلاف آن ثابت شود کلیه امتیازات متعلق باطل و اثر مربوطه از نمایشگاه حذف می‌شود. 

علاقمندان می‌توانند آثار خود را به دبیرخانه مسابقات عکاسی از سفره های ایرانی – اسلامی ارسال کنند.
 دبیرخانه: تهران خیابان شریعتی – خیابان بوشهر – پلاک ۲۱ واحد ۶
 تلفن  77607775 – 77514955 و ۰۹۱۲۳۲۰۸۸۴۲ – ۰۹۱۹۶۴۵۹۶۷۹ و ۰۹۳۶۷۸۳۲۸۹۶