890215_1.jpg

جمعه هفدهم اردیبهشت ۲۵ عکس ۳۰×۴۵ سانتیمتر از آثار مهدی وثوق نیا، با عنوان «پرلاشز» در گالری مهروا به نمایش گذاشته می‌شود.
وثوق نیا این مجموعه عکس را در سال‌های ۲۰۰۶ و ۲۰۰۷ در شهر پاریس عکاسی کرده است. این مجموعه در ادامه پروژه های عکاسی او «به یادگار من ای عکس جاودانی باش!» و «آرامگاه های خانوادگی» است که نگاهی به مرگ در یک جغرافیای دیگر است.
افتتاحیه این نمایشگاه جمعه ۱۷ اردیبهشت ۸۹ ساعت ۴ بعدازظهر تا ۹ شب خواهد بود و برای بازدید تا ۲۹  اردیبهشت ۸۹  از ساعت ۵ تا ۹ بعداز ظهر می توانید از نمایشگاه بازدید کنید.
گالری مهروا پنجشنبه ها تعطیل است.
گالری مهروا، واقع در خیابان کریمخان زند، خیابان آبان جنوبی( شهید عضدی)، شماره ۳۸ می باشد.

درباره پرلاشز :
پرلاشز با نام رسمی "گورستان شرقی" بزرگترین گورستان شهر پاریس به وسعت ۴۸ هکتار است.
پرلاشز  یکی از معروف ترین گورستان های دنیاست. همچنین گفته می شود که پربازدیدکننده ترین گورستان دنیاست که سالانه صدها هزار نفر را برای بازدید از مزار آنان که زندگی فرانسوی را در طی ۲۰۰ سال گذشته غنا بخشیده اند به خود جذب می کند.
این گورستان نام خود را از کشیش اعتراف گیر لویی چهاردهم، پر فرانسوا دلا شز، گرفته است. ملک گورستان در حاشیه ی تپه ای که متعلق به شاه فرانسه بود در سال ۱۸۰۴ توسط شهردار پاریس خریداری شد و در همان سال توسط ناپلئون بناپارت تاسیس گرددید.
دیوار معروف کمونار نیز در این گورستان قرار دارد. این دیوار محلی است که ۱۴۷ عضو کمون پاریس در روز ۲۸ می ۱۸۷۱، آخرین روز "هفته ی خونین" اعدام شدند.
افراد معروف بسیاری در پرلاشز دفن شده اند. از این میان از کسانی که برای جامعه ی ایرانی آشنا هستند می توان به موارد زیر اشاره کرد:
اونوره دو بالزاک (نویسنده). کلود برنارد (فیزیولوژیست). ژرژ بیزه (آهنگساز). فردریک شوپن (آهنگساز لهستانی که قلبش در ستونی در ورشو دفن شده است). آگوست کنت (متفکر فرانسوی، پدر پوزیتیویسم). آلفونس دوده (نویسنده). ژاک لویی داوید (نقاش). صادق هدایت. مارسل مارسو (بازیگر پانتومیم). ایو مونتان (هنرپیشه). جیم موریسون (خواننده – گروه The Doors). غلامحسین ساعدی. ادیت پیاف (خواننده ی معروف فرانسوی). مارسل پروست (نویسنده). ژرژ سورا (نقاش امپرسیونیست). اسکار وایلد (نویسنده) و بسیاری دیگر