نمایشگاه ویدیوآرت و عکس‌های سمیرا اسکندرفر با عنوان «هرگز فراموشم نکن» از جمعه ۱۸ اردیبهشت‌ماه ۹۴ در گالری شمارهٔ شش برپا خواهد شد. 
 
  سمیرا اسکندرفر در استیتمنت این نمایشگاه می‌نویسد: «مگر می‌شود فراموش شدن را دوست داشت؟ ما آدم‌ها دوست داریم جایی، گوشه کناری باقی بمانیم… حتی وقتی دیگر نیستیم. آدمها می‌آیند و می‌روند. از کنار هم می‌گذریم. بعضی آدم‌ها را نمی‌توانی فراموش کنی. بعضی آدم‌ها را هرگز نمی‌توانی فراموش کنی. بعضی آدم‌ها فقط نگاهت می‌کنند و رد می‌شوند. گاهی حتی نگاهی رد و بدل نشده، تو تنهایی نگاهشان کرده‌ای. زندگی و مرگشان را، بدون آنکه با خبر شده باشند. زمان می‌گذرد و تو می‌فهمی که هیچ وقت فراموششان نخواهی کرد… هیچ وقت و آنها هیچگاه از این حس با خبر نمی‌شوند. توی سرت باقی می‌مانند. زمان می‌گذرد. کم‌رنگ نمی‌شوند. تکه‌ای می‌شوند توی سرت و تو احساس می‌کنی که باید… باید آن تکه توی سرت را توی بشقاب بگذاری. بشقاب را بگذاری روی میز پذیرایی. بگذاری جایی جلوی دید آدم‌های دیگر تا تماشا کنند که آنها را هرگز فراموش نکرده‌ای.» 

  سمیرا اسکندرفر متولد سال ۱۳۵۹ است و از سال ۱۳۷۸ فعالیت حرفه‌ای خود را در نقاشی آغاز کرد. از سال ۱۳۸۲ شروع به ساخت ویدئو و فیلم کوتاه کرد و تا به امروز ۱۸ ویدئو و فیلم کوتاه ساخته است، که بیش از ۵۰ نمایش در موزه‌ها و گالری‌های سراسر دنیا داشته است. سال ۱۳۹۲ ساخت اولین فیلم بلند خود «روت کانال» را به پایان رساند. این روزها او در حال اتمام ساخت دومین فیلم بلند خود «تردمیل» است و آثار عکاسی و تجسمی او هم از سوی ایران در دوسالانهٔ عکس ونیز به نمایش درخواهند آمد. 

گشایش: جمعه ۱۸ اردیبهشت – ساعت ۱۷ تا ۲۱
نمایشگاه تا ۲۵ اردیبهشت‌ماه ۹۴ هر روز از ساعت ۱۶ تا ۲۰ برقرار است. 
گالری پنجشنبه‌ها و تعطیلات رسمی دایر نیست. 
تهران، خیابان مطهری، خیابان میرزای شیرازی، کوچهٔ بیستم، پلاک ۲، گالری شمارهٔ شش