انجمن سینمای جوانان ایران (دفتر قزوین) با همکاری «گروه هنری واحه» سه‌شنبه ۲۷ مرداد ۹۴ هفتمین ماه عکاسی قزوین را در نشستی با عنوان «درباره عکاسی مستند معاصر» برگزار می‌کند. 

 طبق اعلام دست‌اندرکاران، این نشست با حضور نجف شکری از ساعت ۱۷:۳۰ تا ۲۰ روز سه‌شنبه در سالن آمفی‌تئا‌تر مولانای قزوین برگزار می‌شود. علاقمندان برای حضور در این نشست می‌توانند در زمان اعلام شده به نشانی قزوین، خیابان نادری شمالی، میدان میرعماد، مجتمع فرهنگی هنری ادارهٔ کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مراجعه کنند.

  نجف شکری متولد ۱۳۵۹ در دلفان و دانش‌آموختهٔ مقطع کار‌شناسی رشتهٔ عکاسی از دانشکدهٔ هنرهای زیبای دانشگاه تهران است. وی فعالیت هنری با تئا‌تر و نمایشنامه‌نویسی آغاز کرد ولی پس از آشنایی با عکاسی نقش تئا‌تر در فعالیت‌های او کمرنگ‌تر شد. نجف شکری تاکنون ۸ نمایشگاه انفرادی برگزار کرده و سابقهٔ شرکت در بیش از ۲۰ نمایشگاه گروهی در ایران و کشورهای دیگر از جمله در گالری‌های آریا، محسن، سین، طراحان آزاد و موسسهٔ صبا را نیز در کارنامه‌ دارد. تازه‌ترین نمایشگاه او با عنوان «آف رود» اسفندماه ۹۲ در کافه‌گالری مارکوف برپا شد. 

 گروه هنری واحه از ابتدای سال ۹۳ فعالیت خود را در زمینهٔ هنرهای تصویری و به ویژه عکاسی آغاز کرده که ماه عکاسی قزوین یکی از همین فعالیت‌هاست که با موضوع عکاسی معاصر ایران و جهان برگزار می‌شود. 

  گفتنی‌ست تاکنون نشست‌هایی با عنوان «گفتارهایی پیرامون عکاسی معاصر»، «شهر در پروژه عکاسان معاصر ایران و جهان»، «عکاسی صحنه‌آرایی شده»، «بررسی بازنمایی و واقعیت در آثار توماس دماند»، «میان کنش عکس و نقاشی» و «عکاسی مستند با رویکرد هنری» به همت گروه هنری «واحه» برگزار شده است.