هفتهٔ فیلم فرانسه با نمایش ۶ فیلم از روز شنبه ۴ اردیبهشت ۹۵ در ۲ سانس، در ‌‎سالن سینما تک موزهی هنرهای معاصر برگزار خواهد شد. 

   بنا به گزارش روابط عمومی موزه هنرهای معاصر تهران؛ هفتهٔ فیلم فرانسه از روز شنبه ۴ تا  سه‌شنبه ۷ اردیبهشت ۹۵ (طی ۲ سانس، در ساعت‌های ۱۵ و ۱۷) با همکاری سفارت فرانسه در تهران در سینماتک موزه‌‎ هنرهای معاصرتهران برگزار خواهد شد. در این هفته فیلم آثاری از لئو کاراکس، کلر دنی، فیلیپ فالکون، ژان دوایون، زاویه بووآ و بنوآ ژاکو با زبان‌اصلی و زیرنویس فارسی نمایش داده ‌می‌شود.

   فیلم‌های یادشده که همگی محصول دوران پس از موج نوی سینمای فرانسه هستند که توسط ژان میشل فرودون، منتقد فرانسوی و سردبیر سابق مجلهٔ کایه‌دوسینما، انتخاب‌شده است. وی طی این برنامه در سینماتک حضور خواهد داشت و بعد از نمایش هر فیلم به‌نقد و بررسی آن خواهد پرداخت. وی در مورد چرایی این انتخاب‌ها به ۲ دلیل استناد کرده است: «اولین دلیل این است که تمام کارگردانان این فیلم‌ها، حداقل صاحب یک اثر هستند که امروزه در جهان مطرح‌ است. دوم و مهم‌تر این‌که این فیلم‌ها نمونه‌ای از فیلم‌هایی هستند که طیِ دهه‌ها از سینمای موج نوی فرانسه به‌جامانده».

   لازم به توضیح است ژان میشل فرودون به مناسبت این هفتهٔ فیلم اقدام به تدوین مجموعه یادداشت‌های تحلیلی در مورد فیلم‌ها نموده که در قالب کتابچهٔ راهنما در اختیار حاضرین قرار خواهد گرفت. مراسم افتتاحیه، روز شنبه ۴ اردیبهشت جاری ساعت ۱۶ با حضور سفیر فرانسه و مدیر موزهٔ هنرهای معاصر تهران در سالن سینماتک موزه‌ هنرهای معاصر برگزار می‌شود. همچنین بعد از مراسم افتتاحیه فیلم خون پلید به کارگردانی لئو کاراکس محصول سال ۱۹۸۶ به مدت ۱۱۶ دقیقه با زیرنویس فارسی به نمایش درمی‌آید.

   یادآور می‌شود این برنامه برای کلیهٔ علاقه‌مندان آزاد و رایگان است و می‌توانند برای استفاده از برنامه نمایش فیلم‌های فرانسه، به موزه هنرهای معاصر تهران، واقع در خیابان کارگر شمالی مراجعه و یا جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن ۸۸۹۵۱۹۶۵ تماس حاصل کنند.