سیزدهمین شماره از مجله الکترونیکی «قاب» به سردبیری پژهان پژویان  ویژه اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۵ منتشر شد.

   در شماره‌های گذشته نزدیک به ۶۰۰ اثر در مجله انتخاب و منتشرشده است که از میان این آثار برای شماره اردیبهشت‌ماه که با رویکرد مروری بر سال گذشته در اختیار خوانندگان قرار گرفته است، ۱۲۵ اثر توسط هیئت انتخاب برگزیده و در معرض دید مخاطبان گذاشته‌شده است. علاقه‌مندان می‌توانند برای دسترسی رایگان به شماره‌های پیشین، به سایت نشریه مراجعه کنند.

   مجله «قاب»، نشریه‌ای الکترونیکی است که باهدف معرفی و انتشار آثار هنرمندان جوان و کمتر شناخته‌شده فعال در حوزه هنرهای تجسمی، هرماه منتشر می‌شود، هر شماره از نشریه شامل بخش‌هایی چون مصاحبه و گفتگو با هنرمندان جوان، نقد آثار هنری آن‌ها توسط منتقدان و یا کار‌شناسان هنری و بررسی مسائل روز دنیای هنرهای تجسمی است و به‌طورکلی شامل سه بخش اصلی قاب نو، چارچوب و پاسپارتو است.

   فراخوان هر شماره با موضوعات شاخه‌های مختلف هنرهای تجسمی از طریق شبکه‌های اجتماعی، سایت مجله اطلاع‌رسانی می‌شود که بعدازآن و پایان مهلت شرکت‌کنندگان، آثار منتخب در شماره جدید منتشر می‌شود. این شماره متشکل از آثار هنرمندان جوان و فراخوان‌های منتخب منتشرشده در بخش «پارسپارتو» شماره گذشتهٔ مجله الکترونیکی قاب است.