کارگاه طراحی و سخنرانی‌های هفته هنرهای تجسمی لهستان با همکاری سفارت لهستان از روز یکشنبه ۱۲ اردیبهشت‌ماه ۹۵ به مدت ۳ روز در کتابخانه و سالن اجتماعات موزه‌ هنرهای معاصر تهران برگزار می‌شود.

  بنا به گزارش روابط عمومی موزه هنرهای معاصر تهران؛ هفته هنرهای تجسمی لهستان باهدف نمایشی نو از طراحی گرافیک جاری در کشور لهستان و تبادل فرهنگی بیشتر با هنرمندان و طراحان ایرانی و با برگزاری کارگاه طراحی و ایراد سخنرانی در روزهای یکشنبه ۱۲ تا سه‌شنبه ۱۴ اردیبهشت‌ماه با همکاری بنیاد لاجوردی و وب‌سایت روز رنگ در موزه هنرهای معاصر تهران برگزار می‌شود.

   همچنین نمایشگاهی از ۵ طراح از نسل‌های مختلف طراحان گرافیک لهستان، عصر روز جمعه ۱۰ اردیبهشت ۹۵ از ساعت ۱۶ در بنیاد لاجوردی با حضور سفیر کشور لهستان در تهران گشایش می‌یابد. در این مجموعه ۵۰ پوستر در معرض دید مخاطبین قرار می‌گیرد.

   لکس دروینسکی، گِژگُاژ لاشوک، مارچین نویکی و کاشا نِستروویچ از استودیوی نوویکی طراحانی هستند که در افتتاحیه این نمایشگاه حضور خواهند داشت و نیز در روزهای ۱۲ و ۱۳ اردیبهشت از ساعت ۳ بعدازظهر در موز‌ه‌ی هنرهای معاصر تهران سخنرانی و به ارائه‌ی آثار خود خواهند پرداخت.

   همچنین کارگاه طراحی پوستر طراحان استودیو نویکی (کاشا نِستروویچ و مارچین نویکی) از روز یکشنبه ۱۲ اردیبهشت‌ماه از ساعت ۹/۳۰ صبح تا ساعت یک بعدازظهر به مدت ۳ روز برگزار خواهد شد.

  علاقه‌مندان می‌توانند جهت حضور در برنامه سخنرانی‌ها و کارگاه‌های طراحی به موزه هنرهای معاصر تهران ویا جهت کسب اطلاعات بیشتر به سایت روز رنگ مراجعه کنند.