نمایشگاه چیدمان «ترانه هِمامی» با عنوان «تالار آینه‌ها» در گالری Ag، از روز جمعه ۲۴ اردیبهشت ۹۵ افتتاح می‌شود. 

   این چیدمان چند بعدی، الهام گرفته از تالار آینه، سالن اجتماعات سنتی در ساختمان‌های تاریخی ایران است. ترانه هِمامی، تصاویر قدیمی آلبوم خانوادگی، آمیخته با الگو‌ها و طرح‌های ایرانی، اسلامی و همچنین متون برگرفته از نامه‌های شخصی را به کار برده و آن‌ها را روی آینه چاپ کرده است. این تصاویر و کلمات، نمایانگر آمیزه‌ای فرا نسلی و فرا فرهنگی از مدارک شخصی، عکس‌های خانوادگی و روایات ایرانیانی است که به کالیفرنیای شمالی مهاجرت کردند، افرادی که جابه جایی را تجربه کرده‌اند و خود را با شهر سانفرانسیسکو وفق داده‌اند. 

  روند تکامل این نمایشگاه حاصل چندین سال کار اجتماعی است که هنوز ادامه دارد. هِمامی طی چندین دوره کارگاه آموزشی و با همکاری بسیاری از سازمان‌ها و نویسندگان محلی ایرانی-آمریکایی از جمله پرسیس کریم، شهرنوش پارسی‌پور و زری طاهری، در جستجوی مسائلی همچون فقدان، حفاظت، جابه جایی و تعلق در تجربه تاریخی ایرانیان مهاجر است. 

  این چیدمان در ششمین دوسالانه شارجه در بهار ۱۳۸۲، در واکنش به بمباران بی‌رحمانه بغداد که آغازگر جنگ در عراق بود و جابه جایی میلیون‌ها نفر را به دنبال داشت، به نمایش گذاشته شد.

  ترانه هِمامی هنرمند ایرانی-آمریکایی ساکن سانفرانسیسکو، دانش آموخته کار‌شناسی ارشد رشته نقاشی از دانشگاه هنر کالیفرنیا در آمریکا است. وی تاکنون در نمایشگاه‌های متعدد گروهی و انفرادی در کشورهای مختلف همچون پروژه رُز عیسی در لندن، بنیاد هنری شارجه در دبی، مرکز هنری Yerba Buena در سانفرانسیسکو و بنیاد بغوسیان Villa Empain در بروکسل شرکت داشته است. آثار وی در موزه‌های معتبر دنیا از جمله موزه ویکتوریا و آلبرت لندن و موزه بریتانیا نگهداری می‌شود. 

گشایش: جمعه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۵، ساعت ۱۶ تا ۲۰
نمایشگاه تا چهارشنبه ۱۹ خرداد، از ساعت ۱۲ تا ۲۰ و روزهای پنجشنبه و جمعه از ساعت ۱۶ تا ۲۰ پذیرای بازدیدکنندگان است. 
گالری Ag: تهران، خیابان ولیعصر، بالا‌تر از چهارراه پارک وی، خیابان پسیان، شماره ۳